Decydując się na organizację naszego przyjęcia weselnego, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych spraw. Trzeba wyznaczyć datę uroczystości w kościele, zarezerwować w tym samym dniu termin w domu przyjęć i zając się oprawą całej uroczystości. Coraz częściej stosowaną praktyką jest również wynajem firmy transportowej, która dowiezie na miejsce naszych gości weselnych. Wybierając spośród wielu firm trzeba jednak pamiętać o kilku sprawach.

 

       Nie od dziś wiadomo, że organizacja przyjęcia to wcale nie taka „bułka z masłem”, są bowiem takie sprawy, które mogą kosztować nas sporo nerwów i stresu, a przecież to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu, dlatego trzeba wcześniej przemyśleć organizację wielu elementów ślubno-weselnej układanki. Wśród ludzi zapraszanych na uroczystość weselną panuje opinia iż przyjęcie na Sali weselnej jest nie dla młodych, a dla gości. To w gruncie rzeczy oni właśnie mają bawić się i cieszyć szczęściem przyszłych małżonków. Aby jednak goście byli w pełni zadowoleni, trzeba ich na miejsce dowieźć. Coraz częściej swoja ofertę właśnie na śluby i wesela przedstawiają firmy transportowe. O czym jednak pamiętać decydując się na wybór jednej z nich?

autokar_weselny1. Po pierwsze powinniśmy ustalić jeszcze na długo przed weselem kto będzie korzystać z naszego transportu, jeśli bowiem wszyscy dojadą do kościoła i na salę weselną samochodem, nie ma sensu wybierać pełnowymiarowego autobusu. Po pierwsze nie ma sensu by jechał pusty, a po drugie część dróg dojazdowych do lokalu weselnego może prowadzić mniejszymi uliczkami i autobus może mieć problem z dotarciem.

2. Po drugie jeśli już wybierzemy autobus na dojazd z kościoła na salę weselną, zapytajmy, czy w ofercie owej firmy nie ma czasem do dyspozycji mniejszych pojazdów. Goście wracający z uroczystości do domu, na ogół wychodzą o innych porach. Jeśli w planach będziemy mieli tylko autobus, może się zdarzyć że 2-3 pary będą jechały praktycznie pustym autokarem. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzi się niewielki bus. Podsumujmy zatem – z kościoła na salę weselną autokar, jeśli jest taka potrzeba, natomiast z Sali weselnej do domu postarajmy się zastąpić go niewielkim busem.

3. Po trzecie pamiętajmy aby dokładnie prześwietlić jakość pojazdów w firmie, która będzie transportować naszych gości weselnych. Bardzo często zdarza się bowiem, że pomimo zapewnień o wysokiej jakości usług, pod kościół podjeżdża zdezelowany autokar, który w pewnym sensie może być wizytówką naszego ślubu. Takie rzeczy coraz częściej zdarzają się również na Śląsku. Trzeba także pamiętać o bezpieczeństwie naszych gości weselnych – trudno wyobrazić sobie również awarię takiego pojazdu w drodze na salę weselną.

     Reasumując – pamiętajmy, że wesele to piękne, ale też pełne stresu chwile, dla zaoszczędzenia kilku złotych nie ma sensu rezygnować z jakości świadczonych usług przez firmy obsługujące nasze przyjęcie.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sala weselna w Sosnowcu

Sosnowiec to duże miasto, w którym znajdziemy bogatą ofertę domów przyjęć i sal weselnych. Jeśli poszukujemy idealnego miejsca na nasze wesele, warto zerknąć na propozycje Śląskiego Poradnika Ślubnego.

Zespoły weselne - Sosnowiec

Poszukujesz odpowiedniego muzyka, czy wodzireja na swoje wesele w Sosnowcu? Zobacz koniecznie oferty najlepszych w regionie - dodatkowo opinie, komentarze, opisy osób, które wesele mają już za sobą!

Zespół weselny - Cieszyn

DJ, zespół weselny, orkiestra, wodzirej - poszukujesz muzyków na swoje wesele? W Śląskim Poradniku Ślubnym znajdziesz oferty najlepszych, dodatkowo ogłoszenia, opinie, komentarze i wiele więcej. Zapraszamy!