Dzień, w którym odbywa się Wasz ślub musi być niezapomniany. Każdy element, nawet najmniejszy , musi być dopięty na ostatni guzik. Kiedy czasu jest dużo, mamy swobodę działania, myślenia, planowania. Lecz kiedy ten wielki dzień zbliża się wielkimi krokami, zaczynamy obawiać się ,że nie ze wszystkim zdążymy. Bardzo ważnym dodatkiem do waszego stroju jest biżuteria, którą zapoczątkował wcześniej wręczony pierścionek zaręczynowy. 

I tu właśnie zaczyna się cała historia. Różnie bywa z tym elementem. Są kobiety, które lubią być zaskakiwane i nie chcą wiedzieć wcześniej jak będzie wyglądał ich pierścionek. Wtedy w trakcie wręczania, panuje taka przyjemna atmosfera niepewności, jaki będzie ten pierścień, który będzie towarzyszył kobiecie całe życie. Dobrze by było, żeby przyszły mąż wiedział jakie upodobania ma narzeczona, czy woli delikatną czy też bardziej okazałą biżuterię, czy woli białe czy żółte złoto czy też platynę. Bezpieczniejszą opcją, jest wybieranie pierścionka zaręczynowego wspólnie. Para wybiera się do jubilera i tam razem dokonuje wyboru. Należy również uwzględnić możliwości finansowe narzeczonego. Oczywiście są panie, które uważają że to jedyna okazja, żeby dostać prawdziwe cudeńko, brylant na przykład. Ale nie jestem przekonana, czy karaty są aż tak ważne. Ważne, żeby pierścionek był wręczony z prawdziwą, szczerą miłością .

Kiedy wybór pierścionka macie już za sobą , pora zastanowić się nad biżuterią w jakiej wystąpicie w dniu ślubu. Biżuteria, tak jak i sukienka musi pasować do kobiety, musi odzwierciedlać jej osobowość, styl, klasę. Dobrze by było, gdyby kolczyki czy łańcuszek nie przyćmiły piękna pierścionka zaręczynowego oraz obrączek. Dobrym wyborem są cyrkonie, które mienią się cudownie przy świetle słonecznym. Należy również pamiętać o tym, że jeśli sukienka jest bardzo okazała, to lepiej żeby biżuteria była delikatna. Natomiast jeśli suknia jest skromna ,wtedy biżuteria może być bardziej ekstrawagancka. Ważną rzeczą jest również, to aby biżuteria pasowała do waszego ciała. Panie , które mają krótkie szyje, nie powinny skracać jej jeszcze bardziej krótkim naszyjnikiem, czy też kolią. Tego typu szyje powinny być przyozdobione długim naszyjnikiem, co optycznie wydłuża szyję. Pamiętajmy, że nie zawsze okazała biżuteria oznacza bogactwo, często bardzo kosztowna biżuteria jest bardzo delikatna i stylowa. Oczywiście jeśli nie macie zbyt dużego budżetu przeznaczonego na błyskotki, możecie zastanowić się nad wyborem sztucznej biżuterii, która też bywa piękna i niekoniecznie od razu wszyscy zorientują się, że jest sztuczna. Mężczyzna powinien wybrać gustowne spinki do mankietów, które będą współgrały z całym strojem i z biżuterią narzeczonej.

Pomijając bransoletki, naszyjniki, kolczyki, czy też klipsy, najważniejszą biżuterią tego dnia są obrączki. To wydatek na całe życie, dlatego czasem warto uszczuplić budżet na jakiś mniej znaczący szczegół, a na obrączki przeznaczyć więcej. Zwykle obrączki kupuje pan młody, ale wybór należy do obojga narzeczonych. I tu wybór jest ogromny. W obecnych czasach u jubilerów mamy ogromną gamę obrączek. Tradycyjne z żółtego złota bez dodatków. Do niedawna były one najczęściej wybierane. Teraz jest już nieco inaczej. Obrączki mogą być z białego złota, które jest droższe od żółtego i moim skromnym zdaniem lepiej się prezentuje. Obrączki mogą być z platyny, to już kwestia gustu narzeczonych. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór biżuterii ślubnej, obrączki mogą być mieszane, mogą zawierać białe i żółte złoto, mogą mieć dodane różne kamienie szlachetne. Choć nie wiem czy to jest praktyczne, żeby wybierać obrączki z kamieniami. Pamiętajmy, że obrączka ma nam towarzyszyć całe życie i kamyczki mogą wypaść. Ja na przykład nie rozstaję się z moją obrączką, nie wyobrażam sobie dłoni bez niej, dlatego też gładkie obrączki są bardziej praktyczne.
Tak więc widzimy, że nie tylko strój jest ważny, dodatki stanowią kwintesencję wszystkiego. Kobieta w dobrze dobranej biżuterii będzie wyglądać przepięknie, będzie błyszczeć jak księżniczka. Ważne jest, aby czuć się dobrze w tym co ma się na sobie, żeby mieć świadomość, że dobrze się wybrało.

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Winietki na stoły weselne

Oprócz zaproszeń ślubnych na nasze przyjęcie, warto pomyśleć w tym samym czasie o produkcji winietek, wizytówek na stoły weselne. Na każdej sali weselnej ten element poligrafii ślubnej powinien sie pojawić.

Ślubna strona www

Sprawdzamy jakie są zalety własnej ślubnej strony internetowej. Lista prezentów, publikacja zdjęć ślubnych, adresy - kościół, sala weselna i wiele innych. Zobacz dlaczego warto założyć przed ślubem własną internetową stronę ślubną.

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna

Wyboru fryzury nie powinniśmy odkładać na ostatnia chwile, pamiętajmy że musi ona współgrać z makijażem jak i suknią ślubną. Fryzura ślubna oprócz tego, ze powinna być ładna i zwracająca uwagę musi także podkreślać urodę panny młodej.