Dziś każde ważne wydarzenie w naszym życiu pragniemy uwiecznić za pomocą kamery lub aparatu fotograficznego. Zamawiamy specjalnie na ten dzień profesjonalistów, którzy kuszą nas coraz to nowszymi nowinkami technicznymi, dzięki ich pracy po całym wydarzeniu pozostaną nam piękne fotografie oraz jedyny i niepowtarzalny film. Dlatego też kolejnym, ważnym zabiegiem dla pięknych wspomnień tego dnia jest dekoracja kościoła i sali weselnej. Z dekorowaniem kościoła dziś bywa różnie, to znaczy, z tego miejsca zrobiła się taka sama instytucja jak każda inna, płacisz masz. Mimo wszystko każdej Młodej Parze zależy by w kościele pojawiły się kompozycje kwiatowe w wybranym przez siebie kolorze oraz inne dodatki upiększające uroczystość zaślubin. Trzeba pamiętać, że świątynia to nie jarmark czy miejsce, gdzie odbywa się gala rozdania Oskarów.

      Do aranżacji ślubnej kościoła coraz częściej, oprócz wspomnianych kwiatów, stosuje się dywan w kolorach białym lub czerwonym. Do tego oczywiście dekoracja ławek, coś na wzór kotylionów przymocowanych bezpośrednio do zagłówka lub (niektóre profesjonalne firmy dekoratorskie proponują) świeczniki wzdłuż ławek z oprawą kwiatową na przemian ze świecami lub w zestawie. Oczywiście trzeba tu wspomnieć o dekoracji krzeseł dla Pary Młodej i świadków oraz klęcznika, zazwyczaj okrywane są białym materiałem z dodatkiem niewielkiej kompozycji kwiatowej. Często taka bogata oprawa uroczystości w kościele nie jest mile widziana przez księży, dlatego też wielokrotnie Młodzi mają z tym problem, który polega głównie na niechęci księży do zezwalania na dekorowanie profesjonalnym firmom z zewnątrz a nie np. zaprzyjaźnionym kwiaciarniom czy choćby Pani udzielającej się w kościele. Problem ten niejednokrotnie znika kiedy zapytamy w zakrystii ile się należy za odprawienie mszy ślubnej, kiedy dobrze zapłacimy często ustaloną przez księdza kwotę mamy pozwolenie na wiele naszych kaprysów. I tu warto wynająć sprawdzoną firmę dekoratorską, która na czas uroczystości wynajmie i przygotuje całą aranżację. Najlepsze firmy dysponują wieloma ciekawymi elementami dekoracyjnymi w tym dywany, świeczniki, pokrowce na krzesła i klęcznik itp; oraz przygotują według oczekiwań PM kompozycje kwiatowe.

Share →

2 Responses to Dekoracje kościoła i sali weselnej

  1. Lemurka napisał(a):

    podobny problem i temat takze tutaj:
    http://www.blog-slubny.pl

  2. Marta napisał(a):

    Faktycznie, księża czasem utrudniają drogę do dekoracji ślubnej, ale z drugiej strony wiele par młodych z kosciola robi zasciankowa dyskotekę. Bylam ostatnio na slubie i kolezanki i przyznam szczerze, że ladniej by bylo, gdyby nie bylo zadnej dekoracji. Po prostu wieś tańczy ispiewa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zespoły weselne z Raciborza

Poszukujesz zespołu weselnego na swoje przyjęcie? Oferty najlepszych muzyków, komentarze, opinie i wiele więcej. Znajdź z nami odpowiednią firmę z branży ślubnej i weselnej na Śląsku!

Sala weselna - Katowice

Dworki, pałace, domy przyjęć okolicznościowych oraz sale weselne na wynajem - zobacz miejsca, w których możesz zorganizować wesele w Katowicach i najbliższych okolicach. Serdecznie zapraszamy!

Przygotowania ślubne

Wesele i ślub to co prawda zaledwie jeden, góra dwa dni, ale przygotowania do tej uroczystości rozpoczynają się dużo wcześniej. Są i tacy, którzy swoją "przygodę" rozpoczynają nawet na kilka lat przed uroczystością.