Każdy ślub, bez względu na to ile osób pojawi się na przyjęciu ma swój urok. Pomijając już temat gustu, czy podejścia do tematu trudno sobie wyobrazić ślub czy wesele bez dekoracji ślubnych. Oczywiście nie tylko o kwiatach tu mowa, bo przecież takie elementy jak dywany ślubne, pokrowce na krzesła czy obrusy na stoły, to sprawy których nie można ot tak pominąć.
  Skupmy się jednak póki co na kwiatach. Droższe, tańsze, mniejsze, większe, ekstrawaganckie, tradycyjne – ale każde mają swój niepowtarzalny urok. Proszę sobie wyobrazić okazałe bukiety w szklanych wazonach – wszystkie ustawione na stołach weselnych. Każdy z nas widzi na swój sposób. Część osób stawia na malutkie bukieciki w kształcie kulek, a część ślubnych marzycieli widzi prawdziwy bukiet dzikich kwiatów. Zapewne Wasze podejście do tego tematu też jest odmienne. I na tym właśnie polega piękno dekorowania – tyle możliwości, ile osób w jednym, letnim miesiącu, bierze ślub. A teraz proszę sobie wyobrazić zwisające z sufitu wianki wykonane w pełni z żywych kwiatów kremowych róż. Gdzieś w tle pojawiają się lampiony, świece, świeczniki. Oczywiście piękno dekorowania i tym razem daje nam możliwość dowolnego dopasowywania kolorystyki nie tylko do wnętrza ale także, a może przede wszystkim do takich dodatków jak bukiet ślubny, dekoracja samochodu do ślubu itp. Itd. Jakkolwiek nie spojrzeć na temat dekoracji ślubnych, zawsze pojawia się jedno, w pewnym sensie, ograniczające naszą wyobraźnię pytanie. Ile to wszystko będzie kosztować? I tutaj bajkowa bańka niestety musi się rozbić o twardą rzeczywistość. Kwiaty bowiem z roku na rok są coraz droższe. Pół biedy jeśli dekoracje tworzymy w sezonie letnim. Możemy bez problemu wypełniać bukiety, zielonymi dodatkami pochodzącymi np. z naszego ogrodu. Gorzej gdy za oknem zima, a w budżecie weselno-ślubnym olbrzymich rozmiarów dziura. Oczywiście są inne sposoby na zaoszczędzenie paru groszy – można na przykład wypełnić owe wielkie bukiety sztucznymi dodatkami. Tutaj wiele firm dekoracyjnych po prostu wypożycza owe dodatki na czas ślubu. W naszej kieszeni zostaje więcej, nie tracąc jednocześnie na jakości. Nikt przecież nie będzie się doszukiwał z lupą, czy aby zastosowaliśmy tylko i wyłącznie „żywe” kwiaty. Zresztą podczas rozmów z klientem, bardzo często oni sami zadają proste aczkolwiek istotne pytanie – czy można coś taniej?
Oczywiście jeśli już mowa o dekoracjach wykonanych z kwiatów, trudno sobie dziś wyobrazić  kompozycje wykonane z kwiatów polnych. Oczywiście, takie wiązanki na stołach weselnych, posiadają swój własny, niepowtarzalny urok, ale kwiaty w takiej wersji mogą po prostu nie przeżyć wesela. Są bowiem takie gatunki, które bardzo szybko tracą swoja świeżość. Czy zatem zdecydować się na wizytę w kwiaciarni? Niestety, w tym przypadku może i nasze kwiaty wytrzymają kilka godzin na stołach, zwiędnąć mogą za to nasze uszy, gdy usłyszymy ostateczną cenę za kwiaty na nasze wesele. Kwiaciarnie zwykle dorzucają sobie około 80-100% do ceny za każdą główkę. Trudno się z drugiej strony dziwić. Przecież charytatywnie kwiaciarni nie da się prowadzić. Dobrym wyborem będzie tutaj wizyta w hurtowni kwiatów. Tutaj jednak, można kupować jako detalista. A to oznacza, że nie otrzymamy zniżki na zakupy. Idealnym rozwiązaniem jest wybór firmy dekoracyjnej, która ma dostep do wszelkiego rodzaju zniżek i rabatów. Mało to! Takie firmy odpowiednio zaopiekują się naszymi kwiatami. Otrzymamy niemal 100% zapewnienie że kwiaty wytrzymają nasze przyjęcie weselne.
Zarysowaliśmy tutaj zaledwie wstępny opis dekoracji ślubnych i weselnych. Więcej podpowiedzi znajdziecie Państwo w wpisach osób, które na co dzień zajmują się dekoracjami. Zapraszamy!

 

 

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ślub i wesele na Śląsku
Ważne i najważniejsze informacje na temat organizacji ślubu i wesela na Śląsku. Podpowiedzi dotyczące wyboru sali weselnej, samochodu,  dekoracji ślubnych i wielu innych.
Auto - Tarnowskie Góry

Poszukujesz samochodu na swoje wesele w Tarnowskich Górach? Zobacz oferty najlepszych firm wynajmujących limuzyny, samochody retro oraz nowoczesne pojazdy.Dodaj swoje ogłoszenie dotyczące pojazdu ślubnego - zdobądź nowych klientów!

Zespół weselny - Tarnowskie Góry

Zespół weselny, dj, orkiestra, wodzirej - w Tarnowskich Górach szukamy muzyków, których warto polecić! Zobacz ogłoszenia firm, opinie, komentarze i opisy. Szukasz zespołu weselnego na swoje wesele - zobacz koniecznie!