Decydując się na uroczystość weselną, decydujemy się na imprezę dla naszych gości, nic bowiem tak nie podnosi na duchu, jak obraz naszej uroczystości bawiącej się w muzycznym nastroju. Aby tak było musimy podjąć decyzję kogo zatrudnimy na nasze wesele. Czy będzie to zespół, czy może DJ? Pytanie bardzo często przewijające się przez wszelkiego rodzaju fora internetowe, dlatego postanowiłem zająć w tej sprawie również swoje zdanie.

        W temacie muzyki na weselu niemal wszyscy mają coś do powiedzenia, a jak wiadomo im więcej głosów, tym ciężej nam się na coś konkretnego zdecydować. Najgorzej gdy znajdziemy się wśród osób z różnego pokolenia, wtedy mamy prawdziwy mętlik w głowie. Wydaje mi się, że trzeba się przede wszystkim zastanowić dla kogo organizujemy wesele i jaki będzie przedział wiekowy naszej uroczystości. To dwa główne założenia przy wyborze odpowiedniego „grajka” na nasze wesele.

 – Dla kogo organizujemy wesele? Przecież wiadomo że impreza nie jest dla nas samych, no może nie przede wszystkim dla nas. Gdybyśmy to my mieli się dobrze bawić, to pewnie wyjechalibyśmy gdzieś na Majorkę, gdzie na plaży w nocy możemy bawić się przy akompaniamencie lokalnego zespołu. Natomiast wesele, to co innego. Wesele jest albo dla gości weselnych, albo dla naszych rodziców. W tym przypadku najczęściej dokładają się do imprezy rodzice, więc trzeba uszanować ich zdanie, dlatego tak często za ich pośrednictwem decydujemy się na zespół weselny, lub nawet orkiestrę weselną. Byłem kiedyś na takim weselu, na którym grał młodzieżowy zespół weselny z Rybnika i powiem szczerze, że grali naprawdę z pomysłem, tutaj nie było mowy o tandetnych zabawach weselnych a i tak wszyscy bawili się naprawdę dobrze.

zespol_weselny

– Jaki jest target naszego wesela, jaki jest przedział wiekowy? W tym przypadku sprawdzamy jaka jest średnia wieku naszych gości. Jeśli wychodzi nam, że zdecydowanie przekraczamy 45 rok życia, lepiej pomyśleć o zespole, gdyż DJ najzwyczajniej w świecie może nie dać rady. No chyba, że DJ też mieści się w tej granicy wiekowej 😉

 Ta czy owak decydując się na uroczystość weselną trzeba kogoś zaangażować w muzykę, bo bez muzyki zabawy nie będzie, tutaj ważny jest także wodzirej, który spowoduje, że goście weselni będą się świetnie bawić.

Share →

One Response to DJ czy zespół weselny ?

  1. martyna napisał(a):

    My wybraliśmy zespół weselny ze wzgledu na dziadków moich i mojego męża. Nie wyobrażam sobie DJ na naszym weselu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekorowanie ślubne

Na początku chciałam zaznaczyć, ze swój ślub brałam prawie trzy lata temu w kościele w mojej parafii w Katowicach.  Może moje spostrzeżenia wydają się trochę nie na czasie, ale to trudno, jeśli jednak można zaoszczędzić to po co przepłacać?

Auto do ślubu - Racibórz

Prezentujemy firmy zajmujące się profesjonalnym wynajmem samochodów ślubnych w Raciborzu - zobacz o czym warto pamiętać podczas podejmowania decyzji, zdecyduj razem ze Śląskim Poradnikiem Ślubnym! 

Zespół weselny - Rybnik

Poszukiwania idealnego zespołu weselnego lub DJ trzeba zacząć nawet na kilkanaście miesięcy przed uroczystością ślubną. W Śląskim Poradniku Ślubnym prezentujemy zespoły weselne z Rybnika i najbliższych okolic. Opinie i komentarze!