Decydując się na uroczystość weselną, decydujemy się na imprezę dla naszych gości, nic bowiem tak nie podnosi na duchu, jak obraz naszej uroczystości bawiącej się w muzycznym nastroju. Aby tak było musimy podjąć decyzję kogo zatrudnimy na nasze wesele. Czy będzie to zespół, czy może DJ? Pytanie bardzo często przewijające się przez wszelkiego rodzaju fora internetowe, dlatego postanowiłem zająć w tej sprawie również swoje zdanie.

        W temacie muzyki na weselu niemal wszyscy mają coś do powiedzenia, a jak wiadomo im więcej głosów, tym ciężej nam się na coś konkretnego zdecydować. Najgorzej gdy znajdziemy się wśród osób z różnego pokolenia, wtedy mamy prawdziwy mętlik w głowie. Wydaje mi się, że trzeba się przede wszystkim zastanowić dla kogo organizujemy wesele i jaki będzie przedział wiekowy naszej uroczystości. To dwa główne założenia przy wyborze odpowiedniego „grajka” na nasze wesele.

 – Dla kogo organizujemy wesele? Przecież wiadomo że impreza nie jest dla nas samych, no może nie przede wszystkim dla nas. Gdybyśmy to my mieli się dobrze bawić, to pewnie wyjechalibyśmy gdzieś na Majorkę, gdzie na plaży w nocy możemy bawić się przy akompaniamencie lokalnego zespołu. Natomiast wesele, to co innego. Wesele jest albo dla gości weselnych, albo dla naszych rodziców. W tym przypadku najczęściej dokładają się do imprezy rodzice, więc trzeba uszanować ich zdanie, dlatego tak często za ich pośrednictwem decydujemy się na zespół weselny, lub nawet orkiestrę weselną. Byłem kiedyś na takim weselu, na którym grał młodzieżowy zespół weselny z Rybnika i powiem szczerze, że grali naprawdę z pomysłem, tutaj nie było mowy o tandetnych zabawach weselnych a i tak wszyscy bawili się naprawdę dobrze.

zespol_weselny

– Jaki jest target naszego wesela, jaki jest przedział wiekowy? W tym przypadku sprawdzamy jaka jest średnia wieku naszych gości. Jeśli wychodzi nam, że zdecydowanie przekraczamy 45 rok życia, lepiej pomyśleć o zespole, gdyż DJ najzwyczajniej w świecie może nie dać rady. No chyba, że DJ też mieści się w tej granicy wiekowej 😉

 Ta czy owak decydując się na uroczystość weselną trzeba kogoś zaangażować w muzykę, bo bez muzyki zabawy nie będzie, tutaj ważny jest także wodzirej, który spowoduje, że goście weselni będą się świetnie bawić.

Share →

One Response to DJ czy zespół weselny ?

  1. martyna napisał(a):

    My wybraliśmy zespół weselny ze wzgledu na dziadków moich i mojego męża. Nie wyobrażam sobie DJ na naszym weselu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekoracje ślubne - Cieszyn

Najpiękniejsze dekoracje ślubne i weselne w Cieszynie i okolicach. Kościół, sala weselna, samochód, bukiety ślubne i wiele innych. Znajdź z nami firmę, która zajmuje się dekorowaniem ślubów i wesel na terenie Cieszyna.

Oryginalne zaproszenia ślubne MOMODECO
Jeśli chcesz aby oprawa papierowa Twojego ślubu nie była katalogowa - świetnie trafiłaś! Zajmujemy się indywidualnymi projektami oryginalnych zaproszeń ślubnych i stylizacji. Przekonaj się sama!
Dom przyjęć - PASZKÓWKA w Żorach

Prezentujemy Państwu Dom przyjęć, Salę weselną Paszkówka w Żorach - to idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego na terenie Żor. Obszerna sala weselna, przepiękny wystrój oraz smaczna kuchnia!