Trudno dziś o oryginalność na weselu, Pary Młode z roku na rok starają się wprowadzać w życie zupełnie nowe pomysły. Są jednak i takie, które powracają do łask i to wcale nie sprzed kilku, a wielokrotnie nawet kilkudziesięciu, kilkuset lat. W czasach gdy nie było samochodów ślubnych „młodzi” podróżowali do ślubu dorożką. Dziś choć mamy wiele ofert od firm wynajmujących samochody ślubne na Śląsku, coraz częściej szukamy dorożki i koni! Zapewne jest wiele czynników, które o tym decydują. Najważniejszy? Trudno wyobrazić sobie bardziej romantyczny transport!

      Będąc kiedyś na jednym z wesel, miałem okazję podpytać o wynajem dorożki do ślubu. Rozmawiałem z człowiekiem, który całe swoje życie i zawodowe i prywatne łączył z końmi i wszystkim co jest z nimi związane. Dziś posiada stadninę koni oraz dwie dorożki, które wynajmowane są na uroczystości weselne. To co przemawia do ludzi organizujących wesela to romantyczny i podniosły charakter takiego transportu. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonania zdjęć ślubnych w towarzystwie dorożki, karocy oraz oczywiście samych koni. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów takiego transportu:

 dorozka-do-slubu-slask  1.    Zdaje się, że to najważniejsze pytanie, na które powinna paść z naszej strony odpowiedź! Jak daleko od naszego domu znajduje się kościół i sala weselna. Odległość jaką mogą pokonać konie jest ograniczona i nie ma mowy tutaj o długich dystansach. Oczywiście wiele firm zaczyna podróż dopiero spod kościoła – transportując i konie i dorożkę specjalnym samochodem, w którym mieści się i dorożka i konie, jednakże to dodatkowo może podnosić koszt całej usługi.

2. Pamiętajmy także o tym, że dorożkę wynajmujemy na kilka kilkanaście miesięcy przed uroczystością – nikt nie jest w stanie zagwarantować nam słonecznej pogody na ten dzień, dlatego dobrze gdy dorożka ma możliwość ewentualnego zadaszenia. Można także pomyśleć o alternatywnym transporcie na wypadek intensywnego deszczu i wiatru.

3. Przy wietrznej pogodzie fryzura Panny Młodej może nie wytrzymać podróży dorożką – wiele osób zastanawia się nad wynajmem właśnie z tego powodu, tymczasem jak miałem okazję się dowiedzieć od woźnicy wcale nie  jest to aż takie problematyczne – prędkość bowiem jaką jest w stanie uzyskać dorożka nie jest zawrotna.

 Koszt wynajmu dorożki wraz z końmi? Z powodzeniem znajdziemy firmę na Śląsku, która za całą usługę liczy sobie 2 tysiące złotych. Warto? Sami oceńcie!

AUTOR  TEKSTU:

blog-slubny-wizytowka

 

 

 

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zespół weselny - Tarnowskie Góry

Zespół weselny, dj, orkiestra, wodzirej - w Tarnowskich Górach szukamy muzyków, których warto polecić! Zobacz ogłoszenia firm, opinie, komentarze i opisy. Szukasz zespołu weselnego na swoje wesele - zobacz koniecznie!

Sale weselne w Pszczynie

Domy przyjęć okolicznościowych, sale weselne i inne lokale na terenie Pszczyny, w których organizowane są przyjęcia weselne. Dworki, restauracje, hotele i wiele innych. Znajdź z nami wymarzone miejsce na weselną uroczystość! 

Dekoracje ślubne - Tychy

Dekoracje ślubne i weselne w Tychach i okolicach - dekorowanie kościołów, bukiety ślubne, strojenie samochodów weselnych i wiele innych. Ogłoszenia, opinie, komentarze - zapraszamy!