Podczas każdego przyjęcia, zwłaszcza weselnego dorosłe osoby zwykle przychodzą w towarzystwie dzieci, i tego faktu akurat nie da się przeskoczyć. Okazuje się jednak, że obecność dzieci na weselu może być także zaletą, są osoby, które twierdzą że tak należy do tematu podejść. Rozmawiałem ostatnio z koleżanką z Rybnika, która jest animatorką kultury – główna specjalizacja to dzieci. Okazuje się, że najmłodsi goście na weselu dodają nie tylko zamieszania, ale przede wszystkim dodają energii i radości do każdego przyjęcia 😉

Dzieci na weselnym przyjęciu

Postaram się tutaj wyłuszczyć jakie zdaniem koleżanki animatorki, są zalety obecności dzieci na weselnym przyjęciu. Powiem szczerze, że przed rozmową trudno mi było wskazać choć jedną z nich, po rozmowie pełen jestem optymizmu 😉 Po pierwsze – nikt jak dzieciaki nie jest w stanie rozpuszczać gości weselnych. Wyobraźmy sobie robiących co w ich mocy przedstawicieli zespołu weselnego, którzy dwoją się i troją , żeby zachęcić gości weselnych do zabawy, a tymczasem wystarczy, że na parkiecie pojawi się grupka dzieci i od razu są w stanie porwać dorosłych dzieci do zabawy – to zdanie potwierdzają wielokrotnie członkowie zespołów weselnych.

„Jeśli impreza się nie klei, zaproś do zabawy dzieciaki – od razu dorośli z zazdrości będą bawić się na parkiecie, to jest tak samo jak w życiu codziennym. Ktoś musi być pierwszy, żeby reszta się zdecydowała spróbować”

Po drugie – zawsze miło się spotkać na weselu i wymienić doświadczenia związane z wychowaniem dzieci, porozmawiać o planach na przyszłość. To także element ułatwiający kontakt osobom, z różnych jak by nie było rodzin. Nic tak nie jednoczy, jak wspólny problem z wychowaniem dzieci. To właśnie dzięki najmłodszym nawiązują się nowe znajomości na weselu.

Po trzecie – dzieci bardzo często „prowadzą” parę młodą do ołtarza w kościele, bardzo często idą przed parą młodą sypiąc płatki kwiatów itp. Itd. Efekt na filmie z wesela może być naprawdę wyjątkowy.

Niestety, nawet moja rozmówczyni wskazała kilka minusów obecności dzieci na weselu. Trzeba pamiętać, że jeszcze przed weselem warto przemyśleć jak we właściwy sposób zająć naszych milusińskich, by również dobrze się bawili. Nawet kapryśne maluch, jeśli zajmuemy czymś absorbującym, możemy mieć sporo czasu na zabawę. Większość lokali weselnych posiada w swoich wnętrzach tak zwane bawialnie dla dzieci. To właśnie tutaj możemy stworzyć pokój zabaw najmłodszych – to gwarancja długiej, dobrej zabawy dla nas! Dobrze gdy w tym pokoju pojawi się zawodowa opiekunka, animatorka kultury, która w czasie wesela zabawi w odpowiedni sposób najmłodszych gości.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sala weselna - Tarnowskie Góry

Dworek, restauracja, dom weselny, a może hotel - zobacz gdzie w Tarnowskich Górach znajdziesz miejsce na swoje wesele. Co ciekawe znajdziemy tutaj zarówno większe lokale mogące pomieścić 200-300 osób ale i te bardziej kameralne.

Auto ślubne - Tychy

Tyskie samochody ślubne i pojazdy weselne. Limuzyny, kabriolety, samochody w stylu retro a także nowoczesne auta. Zobacz gdzie w Tychach znajdziesz odpowiedni dla siebie pojazd!

Dekoracje ślubne w Zabrzu

Dekoracje kościoła na czas uroczystości ślubnej, strojenie sal weselnych, czy samochodów - zobacz oferty dekoratorów ślubnych i kwiaciarni w Zabrzu i okolicach!