Z roku na rok koszt organizacji wesela i ślubu znacznie rośnie. Dekoracje ślubne, suknia ślubna, zespół weselny, sala weselna – to wszystko niestety jest coraz droższe. Faktem jest iż w jednej okolicy możemy znaleźć dom przyjęć , w którym koszt za osobę wynosi 150 złotych, a tuż obok właściciel liczy sobie nawet 300 złotych od jednej osoby. Podobne przypadki można znaleźć w Rybniku, Katowicach, czy Żorach. Skąd wiemy? Sprawdziliśmy, obdzwoniliśmy poszczególne lokale, by na własne oczy i uszy przekonać się jak różna może być cena organizacji przyjęcia weselnego. To oczywiście nie koniec, ponieważ podobnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o dekoracje ślubne, czy samochód. Pytanie tylko czy CENA jest faktycznie tutaj najważniejsza?Porównajmy zatem dwie sytuacje. Z jednej strony stawiamy Dom weselny, w którym przyjęcie kosztuje nas 280 złotych, a z drugiej sale weselną, gdzie przyjęcie zorganizują nam za 145 złotych. Droższy lokal, ze względu na olbrzymie zainteresowanie Par Młodych mógł sobie pozwolić na wysoką cenę, rezerwację mamy tutaj na kilka lat do przodu. I to wcale nie chodzi tylko o miesiące letnie i weekendy. Zdarzył się bowiem lokal, który na 30 dni w miesiącu miał 28 dni weselnych. Cena co prawda wysoka, ale w zamian wszystko mamy w cenie. Czyste, schludne wnętrza, apartament dla nowożeńców, szampana na powitanie gości, napoje gazowane, alkohol i wiele więcej – to wszystko jest w cenie. Dodatkowo nasze wesele odbędzie się w miejscu gdzie jest romantyczne jeziorko, rzeczka, mostki – tutaj z powodzeniem nasz fotograf przygotuje nam sesję ślubną. Generalnie korzyści co niemiara. Z drugiej strony mamy lokal weselny, w którym nie ma nic w gratisie, ale za to cena jest o połowę mniejsza. Dlaczego zatem większym powodzeniem cieszą się Domy Weselne, gdzie cena jest naprawdę wysoka? Analizując problem trzeba sobie odpowiedzieć na jedno pytanie – po co w ogóle organizuje się przyjęcie weselne i kto płaci za jego organizację. Czy to aby nie jest tak, że „zastaw się, a postaw się?”. Biorąc pod uwagę możliwość organizacji wesela „na raty” można takie wnioski wstępnie wysunąć. Gdy dojdziemy do wniosku, iż za całą oprawę dekoracyjną, muzyczną itp. Itd. Płacą rodzice Panny Młodej i Pana Młodego, to mamy odpowiedź na nasze pytanie. Tak naprawdę na zawarciu związku małżeńskiego zależy młodym, a rodzice muszą się pokazać i wyszaleć. Z jednej strony aż dziw bierze, że ta sytuacja ma miejsce, a drugiej – firmy z branży mają dochód, rodzice mają satysfakcję – wszyscy są szczęśliwi. I może faktycznie taki stan rzeczy niech sobie trwa w nieskończoność …

slubne_wydatki2

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Auto do ślubu - Audi Q7 - Żory

Przedstawiamy Państwu samochód ślubny - Audi Q7 z Żor. Nowoczesna stylistyka, charakterystyczna sylwetka samochodu weselnego oraz konkurencyjne ceny - to wyróżnia firmę z Żor na tle konkurencji.

Ślub i wesele na Śląsku
Ważne i najważniejsze informacje na temat organizacji ślubu i wesela na Śląsku. Podpowiedzi dotyczące wyboru sali weselnej, samochodu,  dekoracji ślubnych i wielu innych.
Sala weselna - Bielsko-Biała

Prezentujemy Państwu najlepsze lokale, w których z powodzeniem można zorganizować przyjęcie weselne. Ilość gości, lokalizacja oraz cena - to wszystko ma znaczenie. Zobacz sale weselne na terenie Bielska - Białej.