Mimo, że własny ślub mam już dawno za sobą, to nieraz łapię się na tym, że widząc cudne uczesanie jakiejś Panny Młodej, zastanawiam się dlaczego ja sobie takiej właśnie fryzury ślubnej nie wybrałam i czy wyglądałabym w niej dobrze. Ale czy rzeczywiście każda kobieta wyglądałaby dobrze w każdej fryzurze? Zapytałam o to Joannę Jędrzejczak, niezwykle utalentowaną stylistką fryzur z 7 letnim stażem: – Kluczową rolę w wizerunku Panny Młodej, odgrywa fryzura – odpowiednio dobrana podkreśla rysy twarzy, uwydatnia piękno oczu oraz ukrywa mankamenty. W odpowiednio dobranej fryzurze każda kobieta, niezależnie od wieku-czuje się pięknie i elegancko. Pamiętajmy, że w tak ważnym dniu oczy wszystkich, zwrócone są na Pannę Młodą, dlatego tak ważne jest, by stylista dopasował fryzurę do budowy twarzy, oczu, a przede wszystkim rodzaju i podatności włosów. Klientki o naturalnie prostych włosach nie powinny decydować sie na fryzury z rozpuszczonych loków – niestety przy mało podatnych włosach – wytrzyma nie dłużej niż 2 godziny. Ta sama sytuacja dotyczy Pań o mocno kręconych włosach. Nie mamy niestety wpływu na pogodę, która w kilka chwil może nasze proste, lśniące włosy zamienić w burzę niesfornych loków…  

Joanno, a co z próbną fryzurą? To tylko taka moda na wykonywanie fryzury próbnej, czy może rzeczywiście ma ona istotne znaczenie?
– Bardzo ważną kwestią jest wykonanie fryzury próbnej – daje nam to szanse na zweryfikowanie naszych pomysłów -sprawdzimy dzięki temu, czy fryzura do nas pasuje oraz, czy jest trwała, a także czy fryzjer spełnił nasze oczekiwania. Wykonując fryzurę w nowym miejscu, po raz pierwszy w Dniu Ślubu nie daje nam zbyt dużych możliwości do zmian, mamy ograniczony czas. Poza tym planując wizytę wcześniej – ok 2 miesiące – stylista w razie potrzeby doradzi nam jaką kurację regenerującą powinnyśmy zastosować, by nasze włosy cudownie prezentowały sie w tym Wielkim Dniu.

A komu powinniśmy powierzyć czesanie nas w Dniu Ślubu? Czy każda fryzjerka jest godna polecenia i poradzi sobie z takim uczesaniem?
– Dobór stylisty też nie jest bez znaczenia – jest to osoba, do której musimy mieć zaufanie. Najlepiej popytać wśród znajomych, osób, które korzystały z tego typu usług i były zadowolone, pomocne są również fora internetowe. Jednym słowem – idealnie dobrana fryzura ślubna potrafi podkreślić walory i wydobyć piękno z Każdej Kobiety.

    Serdecznie dziękuję Joanno za rozmowę. Z Joanną Jędrzejczak stylistką fryzur rozmawiała Kasia Simran Jata.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ceremonia zaślubin

Ceremonia zaślubin

Każda uroczystość ślubna w kościele posiada własny, niepowtarzalny styl i charakter. Pomimo tego iż z zewnątrz każda może być niemal identyczna, słowo „niemal” ma tutaj wielkie znaczenie. Dlatego warto pierwsze kroki do ołtarza wziąć pod rozwagę. 

Dekoracje ślubne - Sosnowiec

Prezentujemy Państwu oferty firm zajmujących się dekorowaniem ślubów i wesel w Sosnowcu. Kościół, sala weselna, bukiet ślubny, strojenie samochodu weselnego - znajdź z nami odpowiedniego florystę!

Auto do ślubu - Zabrze

Przepiękne limuzyny weselne w kolorze białym, samochody w stylu retro oraz nowoczesne pojazdy ślubne - zobacz oferty firm zajmujących się wynajmem pojazdów ślubnych w Zabrzu.