Każdy ślub jest długo wspominany. Najdłużej w pamięci zostanie on zapewne parze młodej. Na pewno by chcieli aby wszystkie elementy ślubu były dopięte na ostatni guzik i były perfekcyjne. Każda kobieta pragnie wyglądać ładnie, a szczególnie w takim dniu jak własny ślub. Jednym z elementów składających się na całokształt wyglądu panny młodej jest niewątpliwie fryzura ślubna. A więc jak w ogóle podejść do tego tematu, czym się kierować przy tworzeniu fryzury? Może warto oddać się w ręce specjalistów, a nie forsować własnego pomysłu na uczesanie.

 

     Wyboru fryzury nie powinniśmy odkładać na ostatnia chwile, pamiętajmy że musi ona współgrać z makijażem jak i suknią ślubną. Fryzura oprócz tego, ze powinna być ładna i zwracająca uwagę musi także podkreślać urodę panny młodej, ale nie możemy zapomnieć, że musi ona wytrzymać w dobrym stanie nie tylko sam ślub, ale może i przede wszystkim „trudy” zabawy weselnej. Dlatego wśród fryzur dominują te spięte. Bardzo rzadko możemy spotkać pannę młoda z rozpuszczonymi włosami, po prostu takie uczesanie jest mało praktyczne podczas wesela i może nam sprawiać dużo problemów. A więc na pewno dobrym wyborem będą fryzury np.: warkocze, uczesania asymetryczne z wykorzystaniem loków. Istnieje taka niepisane zasada, że fryzurę dopasowujemy do sukni, to znaczy jeśli suknia jest bogato zdobiona to fryzura też może być dosyć mocno urozmaicone, a jeśli sukienka jest prosta to uczesanie też powinno być bez zbędnych fajerwerków. Spytacie pewnie a co z farbowanie, pasemkami i innymi tego typu zabiegami. No cóż w tej płaszczyźnie trzeba być ostrożnym. Tak naprawdę efektu nigdy nie można do końca przewidzieć, a na pewno nie chciałybyście na ostatni dzień przed ślubem ratować swoich włosów, żeby wyglądał co najmniej przyzwoicie. Z pośród kolorów włosów jakie przeważają odcienie blond i ciemne włosy. Ciężko będzie mam znaleźć pannę młoda np. z czerwonymi włosami. Jednak w tej kwestii panuje od wielu lat spokój i nie wygląda na to, żeby miało się to szybko zmienić. Jedynymi rzeczami jakie wkradły się we fryzury są to dodatki najczęściej w kształcie kwiatów bądź pereł.

 

     Jak widać temat fryzury ślubnej to tak naprawdę bardzo rozbudowany temat, a nie jak wydaje się facetom gdzie fryzura ogranicza się do jednej wizyty u fryzjera gdzie pada magiczne hasło „ proszę mnie obciąć”. W przypadku fryzury panny młodej tak szybko nigdy nie jest. Podsumowując chciałam się podzielić myślę ze dobrą radą. Nie eksperymentujmy z naszą fryzurą tuż przed ślubem, bo może wyjść mam na niekorzyść.

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Auto do ślubu - Żory

Poszukujesz samochodu weselnego w Żorach? Zobacz oferty firm z tej okolicy - limuzyny, retro, klasyczne, a może SUV'y? Katalog najlepszych firm wynajmujących pojazdy ślubne tylko w Śląskim Poradniku Ślubnym. 

Zespoły weselne w Zabrzu

Poszukujesz zespołu na swoje wesele, a może jesteś zainteresowany ofertą DJ'a na przyjęcie? Zobacz oferty muzyków z Zabrza i najbliższych okolic!

Sala weselna

Czy to w Katowicach, Rybniku czy też na przykład w Raciborzu i innych miastach Ślaska - wszędzie znajdziemy lepsze i gorsze lokale zajmujące się organizacją przyjęcia weselnego. O czym warto pamiętać przy wyborze lokalu weselnego.