Dziś postaram się przybliżyć temat związany nie z dniem ślubu, a z okresem, który następuje kilka dni lub kilka tygodni po nim. Nie, nie chodzi o pierwsze kłótnie małżeńskie, lecz o pierwszy wyjazd jako małżeństwo czyli o podróż poślubną.

     Zapewne każdy z nas chciałby pojechać po ślubie na wymarzona wycieczkę, aby móc ochłonąć od stresu związanego z przygotowaniami do ślubu i wesela. Pierwszym skojarzeniem są tak zwane „ciepłe kraje” gdzie możemy leżeć plackiem na plaży lub przy basenie hotelowym. W ten sposób ma nam minąć cały tygodniowy lub dłuższy wyjazd. No dobra, jeśli ktoś nie leciał wcześniej samolotem, to może być to dla niego atrakcja, ale poza tym to w moim odczuciu czas zmarnowany. A tak w ogóle po co wyjeżdżać z Polski? Przecież mamy wszystko i morze i piękne, zróżnicowane góry, a także jeziora.  Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

     A co powiecie na podróż poślubną na stoku na nartach czy desce? Przecież tak naprawdę góry mamy rzut kamieniem od naszego miejsca zamieszkania, z Katowic do Wisły czy Ustronia to nie całe 100km, a pensjonatów i Hoteli o wysokim standardzie tam nie brakuje, dodajmy pensjonatów, które oferują mam nie tylko nocleg i wyżywienia ale też basen, spa i inne atrakcje, z których możemy korzystać po zakończeniu jazdy na nartach. W pobliżu jest więcej ośrodków narciarskich, na których możemy odpoczywać.

   No dobrze – to zimą, a co z latem? No pewnie, że góry są dobrym rozwiązaniem, na wspólne wędrówki, wystarczą tylko dobre buty i możemy korzystać z piękna przyrody. Mamy przecież trudne szczyty w Tatrach oraz łatwe trasy w Beskidach, czy też możliwość spacerów po pagórkowatych Bieszczadach. Jeśli ktoś nie lubi gór, to może zainteresują go Polskie jeziora, gdzie można wspaniale uprawiać turystykę rowerową jak i wszystkie sporty wodne, można wynająć łódkę i spędzić na niej romantyczne chwile tylko we dwoje. Można tez zamieszkać w jednym z ekskluzywnych hoteli i nad jezioro wybierać się tylko przy okazji spaceru w przerwach pomiędzy hotelowymi atrakcjami.

    Natomiast jeśli chodzi o podróż poślubną nad morze to kojarzy mi się tylko z romantycznymi zachodami słońca, których w głębi kraju i na Śląsku nie zaznamy, a po za tym jakoś nie mogę znaleźć czegoś co by mnie tam mogło bardzo zaciekawić, bo poleżeć na Piachu to mogę nad Jeziorem Żywieckim albo w Tychach na Paprocanach, po co jechać tak daleko, skoro to samo mam pod nosem? No chyba że ktoś jest spragniony i musi się  napić słonej wody z Bałtyku. Próbowałem i nie polecam. Ale wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zależy kto co lubi robić w życiu i jak woli spędzać czas wolny,  bo to napisałem wyżej dotyczy ludzi którzy jednak lubią aktywnie spędzać czas wolny, wtedy w brew pozorom odpoczywają i ładują akumulatory, nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie miałbym przez cały tydzień nic więcej nie robić jak tylko wylegiwać się na plaży, ale są osobo które tak potrafią a co więcej kochają taki sposób spędzania czasu.

     A więc pamiętajmy dobierzmy sobie naszą podróż poślubną do naszych upodobać, bo osoba na co dzień spokojna nie wróci szczęśliwa i w pełni zadowolona z szalonej podróży i odwrotnie. Ten wyjazd ma nas jeszcze bardziej zbliżyć do siebie i pozwolić odpocząć. A jeszcze jedna rzecz o której bym zapomniał. Obojętnie czy leniuchujemy czy spędzamy aktywnie ten czas, to postarajmy się pozwiedzać jak najwięcej zabytków i pięknych miejsc których na Śląsku i w Polsce nie brakuje, dokumentujmy to wszystko na zdjęciach, będzie miło za parę lat powspominać tą podróż. Ja już wybrałem miejsce, pewnie się domyślacie po przeczytaniu całości. Tak, tylko góry, a szczególnie Bieszczady – spokojne miejsce do aktywnego wypoczynku ze spora ilością miejsc do zobaczenia.

     A wasze jakie jest wymarzone miejsce na podróż poślubną? Piszcie w komentarzach lub na kamil@slubny-poradnik.pl

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Samochód ślubny - Katowice

W Katowicach i okolicach znajdziemy mnóstwo firm wynajmujących samochody weselne, czy ślubne. Kabriolet, limuzyna, a może retro? Znajdz z nami wymarzony pojazd ślubny w Katowicach.Opinie i komentarze!

Zespoły weselne - Sosnowiec

Poszukujesz odpowiedniego muzyka, czy wodzireja na swoje wesele w Sosnowcu? Zobacz koniecznie oferty najlepszych w regionie - dodatkowo opinie, komentarze, opisy osób, które wesele mają już za sobą!

Sale weselny - Tychy

Dworki, domy przyjęć okolicznościowych, sale weselne i wiele innych - zobacz gdzie w Tychach znajdziesz miejsce na przygotowanie uroczystości weselnej marzeń - zapraszamy do lektury!