Wiosna coraz bliżej, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać. Za oknem śnieg i mróz, ale podobno ma się to w najbliższym czasie zmienić. Wraz z nastaniem cieplejszej pory roku rozpocznie się „sezon” ślubny. Okres w jakim teraz jesteśmy czyli Wielki Post jest martwym sezonem w branży ślubno – weselnej, ale to nie znaczy ze wszyscy wyjechali opalać się pod palmami, wręcz przeciwnie.

 

     Nie tylko przyszli małżonkowie czekają z niecierpliwością na swój ślub. Firmy które wypożyczają samochody, czy dekorują sale weselne i kościoły też chcą jak najszybciej zacząć zarabiać. A że konkurencja w branży jest spora, to nie mogą sobie pozwolić na całkowity odpoczynek przez okres Postu. Jest to dobry czas na przygotowanie nowej oferty czy to dekoracji, czy w przypadku restauracji nowych menu. Również można w tym czasie konsekwencji finansowych przeprowadzić remonty w domach weselnych i odświeżyć lub całkowicie zmienić dekoracje na Sali. Na pewno też młoda para chciała by się bawić przy świetnie grającej orkiestrze, a zastanówcie się czy orkiestra która nie gra przez ponad miesiąc może zagrać dobrze na pierwszym weselu? Moim zdaniem jest to nie możliwe, dlatego i oni muszą od czasu do czasu spotkać się i pograć, a może i przygotować nowy repertuar lub chociaż wprowadzić kilka zmian, bo w przeciągu ostatniego półrocza pojawiło się dużo piosenek które z powodzeniem można zagrać na przyjęciu weselnym. Kierowcy którzy posiadają starsze samochodu, które są wypożyczane do ślubów, mają czas aby w spokoju zadbać o wygląd i wzorowy stan techniczny swoich old timerów. Bo nic gorszego nie może nas spotkać jak awaria podczas przejazdu pary młodej do kościoła. Nie oznacza to, że osoby z branży nie mogą sobie pozwolić w tym czasie na urlop. Jest on wręcz wskazany, aby nabrać sił i chęci do pracy w pełnym stresu okresie, gdzie każdy weekend będziemy mieć zajęty, a przez resztę tygodnia tez nie będziemy mogli się nudzić. Skupiłem się na firmach z branży weselnej, ale przecież dla przyszłych małżonków jest to czas dopinania wszystkich formalności, dobierania sukien ślubnych i garnitur. Trzeba przecież dopracować menu weselne, powysyłać zaproszenia i w miarę możliwości pozałatwiać wszystkie sprawy formalne.

 

     Podsumowując: mimo ze w okresie Wielkiego postu nie odbywają się wesela, to zarówno jak i dla pary młodej i firm z branży ślubnej nie jest to całkiem luźny okres. Tak naprawdę nie możemy tutaj mówić o przestoju, jedynie o lekkim zmniejszeniu natłoku pracy i zajęć w tej dziedzinie usług.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekoracje ślubne - Sosnowiec

Prezentujemy Państwu oferty firm zajmujących się dekorowaniem ślubów i wesel w Sosnowcu. Kościół, sala weselna, bukiet ślubny, strojenie samochodu weselnego - znajdź z nami odpowiedniego florystę!

Zespoły weselne - Sosnowiec

Poszukujesz odpowiedniego muzyka, czy wodzireja na swoje wesele w Sosnowcu? Zobacz koniecznie oferty najlepszych w regionie - dodatkowo opinie, komentarze, opisy osób, które wesele mają już za sobą!

Dekoracje weselne - Pszczyna

Wybór firmy zajmującej się dekorowaniem uroczystości ślubnych i weselnych to wcale nie taka prosta sprawa. Znajdź z nami najlepszą firmę oferującą dekorowanie w Pszczynie i okolicach.