Są tacy, którzy na wstępie stwierdzą, że w tym dniu nie można oszczędzać! Pewnie jest coś prawdy w tym sformułowaniu, jednakże każdy gdy usłyszy cenę organizacji samego przyjęcia weselnego w Domu Przyjęć od razu zastanawia się czy nie można coś taniej?!? Sprawa wydaje się być o tyle zastanawiająca, że przecież najczęściej ślub i wesele organizują nam rodzice i to właśnie oni biorą na siebie w większości ciężar kosztów. No dobrze, znajdźmy zatem kompromis! W tym artykule postaramy się znaleźć podpowiedzi związane z oszczędnościami ślubno-weselnymi. Osoby, które nadal są anty, po prostu mogą przeczytać i wpisać w komentarzu kilka, nazwijmy to delikatnie, obraźliwych wpisów. Administratorów tego portalu, proszę o dużą dawkę luzu. Całość wyzwisk biorę „na klatę”, jak to się dziś ładnie określa.

Po pierwsze – należałoby wykorzystać słowo klucz przy podejmowaniu kroków związanych z organizacją tańszego przyjęcia weselnego i całej uroczystości. To słowo klucz to wypożyczanie. Po co kupować suknię ślubną skoro można ją po prostu na czas ślubu wypożyczyć? Czy aby na pewno dekoracja ślubna samochodu jest nam potrzebna do końca życia? Skąd tak duże zainteresowanie kupowaniem elementów dekoracyjnych na wszelkiego rodzaju aukcjach internetowych. Proszę sobie wyobrazić, że wypożyczyć przepiękną dekorację ślubną samochodu w Rybniku, można w jednej z firm zajmujących się dekorowaniem tego typu uroczystości. Podobnie wygląda sprawa innych dekoracji ślubnych – z powodzeniem możemy wypożyczyć dywan ślubny, elementy do dekoracji kościoła czy Sali weselnej. To nie koniec, proszę sobie wyobrazić, że wynajem limuzyny wysokiej klasy, lub tak cenionego dziś samochodu ślubnego jakim jest SUV, to koszt na dobę w wysokości 300-400 zł. Tymczasem firma, która dostarcza nam pojazd z kierowcą bierze za to nierzadko powyżej 1000 zł. Pewnie znajdą się osoby, które powiedzą, że to żadna oszczędność bo i tak kogoś trzeba zaangażować. To prawda, ale czy rodzice Pary Młodej nie mogą przy okazji także do ślubu pojechać owym autem? No dobrze, dobrze … przecież można do ślubu pojechać także własnym autem! Rzekłbym … podczas ślubu i wesela lubimy się pokazać i to bardzo. I znowu sypią się oskarżenia … ale przecież to prawda! Oczywiście, że możemy jechać autem kuzyna albo ciotki ale to nie to samo, przecież to musi być X5 i nie ma innej możliwości. Podaję zatem przykład jak zrobić to z klasą i za mniejsze pieniądze! Oczywiście pojęcie klasy zwłaszcza w przypadku ślubu i wesela, zwłaszcza na Śląsku jest względna, ujmując rzecz bardzo delikatnie. W kwestii dekoracji jest jeszcze kilka możliwości oszczędnego podejścia. Weźmy dekorowanie kościoła na czas naszej uroczystości ślubnej. O ile taniej będzie gdy dekorację wykonamy „na współę” z osobami, które ślub mają przed nami i po nas. Tutaj wydatki dzielimy przez 3. Mamy pięknie? Mamy taniej?

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie na organizacji przyjęcia weselnego w domu przyjęć czy na Sali weselnej, jest organizacja naszego wesela na przykład za naszą południową granicą. Mieszkańcy Śląska – zwłaszcza Rybnika, Żor, czy Raciborza doskonale wiedzą, że przyjęcie weselne można dużo taniej zorganizować w jednym z zamków znajdujących się na terenie Czech. Okazuje się, że takie podejście da nam nawet 5 tysięcy oszczędności. Rzecz jasna będzie trochę problemu z dojazdem, ale jeśli powiadomimy naszych gości stosunkowo wcześnie o zagranicznym przyjęciu, to nie powinno być z tym większego problemu.

      Oczywiście przykłady oszczędności ślubno weselnej można mnożyć na wszelkie możliwe sposoby – czy warto? To wszystko zależy od wielu czynników. Być może także od naszego podejścia i wielkości, a właściwie szerokości naszego i naszych rodziców portfela. Zastanówmy się jednak czy nie lepiej będzie wybrać się w zamian na przepiękną, pełną wrażeń podróż poślubną?

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Winietki na stoły weselne

Oprócz zaproszeń ślubnych na nasze przyjęcie, warto pomyśleć w tym samym czasie o produkcji winietek, wizytówek na stoły weselne. Na każdej sali weselnej ten element poligrafii ślubnej powinien sie pojawić.

Zespół weselny - Tarnowskie Góry

Zespół weselny, dj, orkiestra, wodzirej - w Tarnowskich Górach szukamy muzyków, których warto polecić! Zobacz ogłoszenia firm, opinie, komentarze i opisy. Szukasz zespołu weselnego na swoje wesele - zobacz koniecznie!

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna

Wyboru fryzury nie powinniśmy odkładać na ostatnia chwile, pamiętajmy że musi ona współgrać z makijażem jak i suknią ślubną. Fryzura ślubna oprócz tego, ze powinna być ładna i zwracająca uwagę musi także podkreślać urodę panny młodej.