Temat fotografii ślubnej był już nie raz poruszany na łamach poradnika. Było co nieco, o plenerze ślubnym, o zdjęciach podczas podróży poślubnej i o tym czym się kierować przy wyborze fotografa na ślub i wesele.

     Dzisiejszy artykuł jest skierowany głównie do osób zaczynających swoją przygodę z fotografią sakralną, a konkretnie o tym jak robić i co powinien posiadać fotograf robiący zdjęcia podczas ślubu w świątyni. Żyjemy w erze aparatów cyfrowych i zapewne każdy fotograf posiada cyfrową lustrzankę, bo chyba nikt z nas nie wyobraża sobie “fotografa” latającego z przysłowiową “małpką” po kościele. Rzeczą która będzie nam pomocna przy robieniu zdjęć są jasne obiektywy – czym jaśniejszy tym lepszy, bo jak wiadomo w kościele rzadko kiedy jest odpowiednie światło. A obiektyw umożliwi nam robienie zdjęć z mniejszą czułością i niskimi czasami, co powinno wykluczyć poruszenie zdjęć. Pytanie ile powinniśmy mieć obiektywów? myślę że wystarczającą ilością jest dwa obiektywy jeden Tele a drugi o szerokim kącie. Możemy użyć obiektywów z efektami, takich jak np. rybie oko. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych i pomysłu na zdjęcia. Jeśli chcecie robić zdjęcia profesjonalnie to nie zapomnijcie odbyć kursu organizowanego przez kurie, aby uniknąć sytuacji w której ksiądz nie pozwoli na wykonywanie zdjęć. Warto tez porozmawiać z księdzem czy ma jakieś przeciwwskazania do robienia zdjęć, czy np.: w pewnych momentach ceremonii nie życzy sobie fotografa przy ołtarzu.

     Jakie zdjęcia muszą się znaleźć w albumie ślubnym? Na pewno nie może zabraknąć ujęć pokazujących, wejście młodych do kościoła, składania sobie przysięgi i zakładania obrączek, zdjęcia pary młodej ze światkami czy wyjścia z kościoła i sypania ryżu bądź monet. Warto tez zrobić zdjęcia pustego przystrojonego kościoła a podczas uroczystości możemy tez pstrykać zdjęcia rodzinie młodej pary. Tak naprawdę im więcej zdjęć zrobimy tym będziemy mieć możliwość wybrania tych najlepszych, bo wiadomo, że nawet najlepszemu fotografowi mogą przydarzyć się gorsze zdjęcia.

    Starajmy się nie używać lampy błyskowej, bo po pierwsze spłaszcza ona nam zdjęcia, po drugie przeszkadzamy tym sposobem kamerzyście, który będzie miał błyski  na filmie, po trzecie lampa daje taki skutek że wszyscy goście i młoda para będzie na nam zwracać uwagę, a przecież nie my jesteśmy głównymi bohaterami.

     Pamiętajmy że na przyjęciu weselnym mamy sporo szans na zrobienie zdjęć, a w kościele mamy tylko jedną szansę by uchwycić chwilę i starajmy się tego nie przegapić, bo ślub bierze się tylko raz w życiu a zdjęcia mają być pamiątką z niego. Głupio by było jakby na nich zabrakło najważniejszych momentów z zaślubin.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Auto do ślubu - Bielsko-Biała

Samochód do ślubu - limuzyna klasyczna, retro, nowoczesny SUV, a może bryczka? Wybierz z nami samochód ślubny na Twoje wesele - ogłoszenia, komentarze, opinie i wiele innych - zobacz!

Auto do ślubu - Gliwice

Poszukujesz samochodu do ślubu w Gliwicach? Zobacz najlepsze oferty firm zajmujących się wynajmem aut ślubnych - limuzyny, kabriolety, nowoczesne samochody i wiele innych. Zostaw opinię, dodaj komentarz!

Dekoracje ślubne - Tychy

Dekoracje ślubne i weselne w Tychach i okolicach - dekorowanie kościołów, bukiety ślubne, strojenie samochodów weselnych i wiele innych. Ogłoszenia, opinie, komentarze - zapraszamy!