Jakiś czas temu firma British Car Auctions, zajmująca się sprzedażą aut w Wielkiej Brytanii opublikowała ciekawy raport o kolorach samochodów, które najchętniej kupują kierowcy w Anglii. Jak wyniki raportu mają się do wyboru samochodu ślubnego? Czy faktycznie to jaki wybierzemy samochód może rzutować na losy naszego małżeństwa?

samochod_weelny

 

Zatem przyjrzyjmy się sprawie bliżej. Według raportu  – „kolor niebieski samochodu posiadają spokojni i łagodni kierowcy, przedkładający relacje międzyludzkie nad wartość pieniądza”. I tu pytanie – kto dziś do ślubu wybierze kolor niebieski? Od kilku lat zajmuję się branżą ślubną i wiele rzeczy już widziałem, natomiast niebieskiego samochodu ślubnego nigdy! Choć teoretycznie to właśnie niebieski byłby najbardziej racjonalnym rozwiązaniem. „Spokojni i łagodni kierowcy” – być może małżeństwo będzie pełne spokoju i łagodności, o relacjach międzyludzkich nad wartość pieniądza nie wspominając. Weźmy pod uwagę inny kolor. „Kolor czarny – kierowcy chcący podkreślić swój autorytet w stosunku do innych użytkowników motoryzacji”. I tu należałoby się zastanowić – czy czarny samochód faktycznie jest dobrym rozwiązaniem? Proszę mi wierzyć, że samochód w kolorze czarnym jest dominującym na uroczystościach ślubnych. Coraz głębiej patrząc, dostrzegam coraz więcej i coraz częściej widzę odzwierciedlenie tych badań w wyborze kolorystyki samochodu. I tu natknąłem się na kolejny popularny kolor ślubny. „Kolor biały – oznaka indywidualizmu i zachłanności na życie” .

 

    Nie mam już wątpliwości, że pytanie zawarte na początku tego wpisu powinno brzmieć inaczej, mianowicie – Dlaczego wybieramy do ślubu najczęściej samochód czarny lub biały? Zapewne moje porównanie nie wpłynie znacząco na wybór Państwa samochodu weselnego, proszę jednak zachować umiar, także podczas wyboru pojazdu ślubnego. Wszystkiego dobrego na nowej drodze, oby nie była tylko biała lub czarna. Życie przecież jest kolorowe!  

Share →

One Response to Kolorystyka samochodu ślubnego

  1. Kamil napisał(a):

    I tu pana zaskoczę panie Marcinie. 14 lat temu mój wujek brał ślub i jechał na niego NIEBIESKI fordem escortem. Może dlatego że jest to rzadkość utkwiło mi to w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekoracje ślubne - Sosnowiec

Prezentujemy Państwu oferty firm zajmujących się dekorowaniem ślubów i wesel w Sosnowcu. Kościół, sala weselna, bukiet ślubny, strojenie samochodu weselnego - znajdź z nami odpowiedniego florystę!

Dekoracje ślubne - Bielsko-Biała

Dekoracje sali weselnej, kościoła, samochodu ślubnego. Bielsko-Biała i okolice - poszukaj z nami firmy zajmującej się dekorowaniem ślubów i wesel! Dodatkowo w ofercie firm bukiety ślubne.

Auto do ślubu - Rybnik

Samochody ślubne - limuzyny, retro, bryczki i wiele innych. Przedstawiamy ofertę firm wynajmujących pojazdy ślubne. Z oferty z powodzeniem mogą skorzystać mieszkańcy okolicznych miast takich jak Racibórz, Żory i wiele innych.