Jakiś czas temu firma British Car Auctions, zajmująca się sprzedażą aut w Wielkiej Brytanii opublikowała ciekawy raport o kolorach samochodów, które najchętniej kupują kierowcy w Anglii. Jak wyniki raportu mają się do wyboru samochodu ślubnego? Czy faktycznie to jaki wybierzemy samochód może rzutować na losy naszego małżeństwa?

samochod_weelny

 

Zatem przyjrzyjmy się sprawie bliżej. Według raportu  – „kolor niebieski samochodu posiadają spokojni i łagodni kierowcy, przedkładający relacje międzyludzkie nad wartość pieniądza”. I tu pytanie – kto dziś do ślubu wybierze kolor niebieski? Od kilku lat zajmuję się branżą ślubną i wiele rzeczy już widziałem, natomiast niebieskiego samochodu ślubnego nigdy! Choć teoretycznie to właśnie niebieski byłby najbardziej racjonalnym rozwiązaniem. „Spokojni i łagodni kierowcy” – być może małżeństwo będzie pełne spokoju i łagodności, o relacjach międzyludzkich nad wartość pieniądza nie wspominając. Weźmy pod uwagę inny kolor. „Kolor czarny – kierowcy chcący podkreślić swój autorytet w stosunku do innych użytkowników motoryzacji”. I tu należałoby się zastanowić – czy czarny samochód faktycznie jest dobrym rozwiązaniem? Proszę mi wierzyć, że samochód w kolorze czarnym jest dominującym na uroczystościach ślubnych. Coraz głębiej patrząc, dostrzegam coraz więcej i coraz częściej widzę odzwierciedlenie tych badań w wyborze kolorystyki samochodu. I tu natknąłem się na kolejny popularny kolor ślubny. „Kolor biały – oznaka indywidualizmu i zachłanności na życie” .

 

    Nie mam już wątpliwości, że pytanie zawarte na początku tego wpisu powinno brzmieć inaczej, mianowicie – Dlaczego wybieramy do ślubu najczęściej samochód czarny lub biały? Zapewne moje porównanie nie wpłynie znacząco na wybór Państwa samochodu weselnego, proszę jednak zachować umiar, także podczas wyboru pojazdu ślubnego. Wszystkiego dobrego na nowej drodze, oby nie była tylko biała lub czarna. Życie przecież jest kolorowe!  

Share →

One Response to Kolorystyka samochodu ślubnego

  1. Kamil napisał(a):

    I tu pana zaskoczę panie Marcinie. 14 lat temu mój wujek brał ślub i jechał na niego NIEBIESKI fordem escortem. Może dlatego że jest to rzadkość utkwiło mi to w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zespół weselny, czy DJ?

Na nasze wesele lepszy DJ, czy może lepiej zdecydować się na zespół weselny z prawdziwego zdarzenia. Szukamy na odpowiedzi na pytanie bardzo często pojawiające się przed ślubem.

Dekoracje weselne - Racibórz
Niemal każda Panna Młoda marzy o ślubie i weselu pełnym kwiatów. Biorąc pod uwagę fakt iż trudno wykonać wszystkie dekoracje w tym dniu samem, warto zlecić to profesjonalnej firmie - zobacz gdzie znajdziesz dekoratora w Raciborzu!
Auto do ślubu - Audi Q7 - Żory

Przedstawiamy Państwu samochód ślubny - Audi Q7 z Żor. Nowoczesna stylistyka, charakterystyczna sylwetka samochodu weselnego oraz konkurencyjne ceny - to wyróżnia firmę z Żor na tle konkurencji.