Kilkanaście lat temu podczas wszelkiego rodzaju imprez organizowanych najczęściej w zaciszu domowym, nikt nie myślał nawet o tym by podczas przyjęcia opisywać miejsca, w których będą usadzeni goście. Systemem naturalnym rozwiązywało się wtedy temat poszczególnych miejsc. Kto był pierwszy, ten miał szansę wybrać odpowiednie dla siebie miejsce. Faktem jest, że właściwe ustawienie zmieniało się do czasu właściwej imprezy wielokrotnie. Bo przecież przyszła ciotka i trzeba usiąść blisko niej. W efekcie wszyscy siedzieli ze wszystkimi. Z całą pewnością jest tak, że takie podejście ma swoje minusy, ale są pewnie także zasadnicze plusy.

Dziś, czasy nakazują nam zmienić podejście czy to uroczystości weselnej, czy też komunijnej i pewnie wielu jeszcze innych imprez. Dzisiaj oprócz wizytówek na stołach, obowiązują także zbiorcze tablice z umiejscowieniem poszczególnych gości. W konsekwencji wygląda to tak, że przy wejściu jest lista gości, układ poszczególnych stołów. Mało to, dziś układ stołów i umiejscowienie poszczególnych gości warto wcześniej, wysłać listownie bądź mailowo. Tak na wszelki wypadek, żeby poszczególne osoby mogły jeszcze trochę ponarzekać na ułożenie stołów i poszczególnych gości. Z całą pewnością jest z tym zdecydowanie więcej problemów niż pożytku, ale takie są wymogi czasów.  Aż strach pomyśleć co będzie za kilkanaście lat. Pewnie każdy z gości otrzyma zawieszkę na szyję, tak dla ułatwienia.

Wracając jednak do tematu samych wizytówek na stoły. Wyobraźmy sobie że otrzymujemy zlecenie  – wizytówki mają być wydrukowane na papierze czerpanym a krawędzie mają być nie wycinane, a targane. Sprawa wydawała się na pierwszy rzut oka i ucha trudna do wykonania, jednakże z drugiej strony, zamiast wycinać od linijki owe zaproszenia po prostu krawędzie zostały potargane. Efekt? Oszałamiający!! Ale z drugiej strony przecież do odważnych świat należy i w życiu liczy się przede wszystkim pomysł. Co na to goście weselni? Do dziś zadają to samo pytanie – skąd pomysł i kto takie piękne wizytówki wykonał? Tak czy owak wizytówki były bardzo oryginalne.

Pomysły na wizytówki ślubne nie ograniczają się jednak do targanych brzegów. Kolejny przykład co prawda wykracza poza temat drukowania wizytówek ślubnych, ale to przecież też pewna forma wizytówki. Wyobraźmy sobie, że do firmy poligraficznej zgłasza się Para Młoda, która składa zamówienie na wydrukowanie imienia i nazwiska poszczególnych osób na talerzach i filiżankach. W ten prosty sposób sprawę utrudnia się nieco kelnerom, którzy nie mogą wcześniej nałożyć makaronu do talerza, gdyż w ten sposób przysłoniliby wizytówkę. Swoją drogą wyobraźmy sobie jak zaskoczony jest gość weselny, gdy z każdą łyżką odsłania się jego imię i nazwisko. Tak czy owak, nawet jeśli ktoś jest w przypływie weselnych procentów, bez problemu znajdzie swój talerz. Pytanie czy drukować tylko na głębokich talerzach? I w ten sposób dochodzimy do małego absurdu.

Reasumując, jak w każdym przypadku, tak i tu polecam zdrowy rozsądek, bo bez tego trudno zorganizować sensowne przyjęcie weselne, komunijne i wiele innych.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sale weselny - Tychy

Dworki, domy przyjęć okolicznościowych, sale weselne i wiele innych - zobacz gdzie w Tychach znajdziesz miejsce na przygotowanie uroczystości weselnej marzeń - zapraszamy do lektury!

Sala weselna - Śląsk
Poszukujesz idealnego miejsca na swoją uroczystość weselną? Zobacz oferty domów weselnych, sal balowych, restauracji, hoteli i wielu innych firm. Zobacz najpiękniejsze miejsca na organizację wesela! Zobacz sale weselne na Śląsku
Dekoracje ślubne w Zabrzu

Dekoracje kościoła na czas uroczystości ślubnej, strojenie sal weselnych, czy samochodów - zobacz oferty dekoratorów ślubnych i kwiaciarni w Zabrzu i okolicach!