Przygotowując przyjęcie weselne musimy brać pod uwagę wiele detali. Jednym z bardzo ważnych elementów jest muzyka do której będziemy się bawić. Musicie się zastanowić czy wolicie muzykę na żywo, którą zagra jakiś wybrany przez was zespół czy też lepsze będą sprawdzona oryginalne szlagiery puszczane przez profesjonalnego DJ-a.

Wielu ludzi deklaruje, że nienawidzi disco polo, a któż z nas nie bawił się na weselu przy numerze ”Jesteś szalona”? Może na co dzień nie jest to specjalnie trafny wybór do słuchania, ale na przyjęciach weselnych jak najbardziej się sprawdza. Muzyka grana na żywo przez zespół daje możliwość kontaktu z zespołem i organizowanie jakichś zabaw podczas tańca. Najlepiej jest kiedy wybierzecie zespół, który już kiedyś słyszeliście na jakimś weselu, macie wtedy próbkę na żywo tego co możecie usłyszeć na własnym weselu. Zwykle zespoły posiadają stały repertuar, który gra, chyba że są w stanie i wprowadzają jakieś nowości. Lepiej przygotowane zespoły mogą Wam zaproponować styl muzyczny, który chcecie słuchać. Może to być muzyka disco polo, ale może być też muzyka pop, polskie ale też zagraniczne kawałki.

Dla wielu ludzi ważne są zabawy organizowane przez zespoły i tutaj mamy wiele możliwości. Począwszy od „Mam chusteczkę haftowaną” . Pamiętam na jednym weselu zabawę , kiedy ustawiało się krzesła w kształt koła, prosiło się do zabawy o jedną osobę więcej niż jest krzeseł. Zespół zaczynał grać, w momencie kiedy muzyka cichła, należało usiąść na jednym z krzeseł. Osoba, która nie usiadła, odpadała z gry. Po każdej próbie siadania odejmowało się jedno krzesło, ale osób zostawało zawsze więcej niż krzeseł. Kiedy zostało jedno krzesło, o wygraną walczyły już tylko dwie osoby, wygrywała ta, która zdążyła pierwsza usiąść jak zespół przestawał grać. Pamiętam ,że podczas walki o krzesła, zdarzały się upadki, najbardziej cierpiały na tym Panie które miały wysokie obcasy i długie suknie. Zgłosiły się do zabawy nieświadome tego, co się będzie działo.

Mnie osobiście nie podobają się zabawy na weselach, przypomina to wtedy wiejską zabawę, a nie przyjęcie, które jakby nie patrzeć ma bardzo dostojny charakter. Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest mnóstwo osób, które uwielbiają zaszaleć na weselu i to w różnoraki sposób.

Dla tych, którzy jednak wolą po prostu potańczyć, wystarczy zastrzec u zespołu, że nie życzycie sobie żadnych zabaw lub też wybrać DJ-a. Na moim przyjęciu weselnym był wynajęty chłopak , który puszczał takie kawałki jakie życzyli sobie goście i to było naprawdę super. DJ zwykle ma przygotowane płyty z różnymi rodzajami muzyki, od disco polo po rock i ostrzejsze kawałki. Wystarczy uzgodnić wcześniej , przy czym chciałoby się bawić .

Pamiętajcie tylko, że wszystko trzeba wcześniej zarezerwować, dlatego lepiej wcześniej zorientować się co nas interesuje i zaklepać sobie termin. Lepsze zespoły i DJ są rozchwytywani, więc nie przegapcie swojej szansy. Wesołej zabawy!

 

 

Co nam gra – zespoły weselne

Share →

One Response to Muzyka na weselu

  1. Jerzy napisał(a):

    Ciekawi mnie jedna rzecz w temacie muzyki weselnej. Mianowicie skąd wynika owa niechęć do chwalenia się muzyką DISCO POLO? Dlaczego, gdy pojawia się disco polo – od razu na parkiet wychodzą wszyscy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dom weselny w Katowicach

Prezentujemy salę weselną CALVADOS w Katowicach. Przepiękne wnętrza, wyjątkowa atmosfera oraz doskonała kuchnia - to podstawowe zalety miejsca.  Zobacz prezentację na stronach Śląskiego Poradnika Ślubnego.

Dekoracje weselne - Pszczyna

Wybór firmy zajmującej się dekorowaniem uroczystości ślubnych i weselnych to wcale nie taka prosta sprawa. Znajdź z nami najlepszą firmę oferującą dekorowanie w Pszczynie i okolicach.

Sala weselna - Gliwice

Zobacz gdzie w Gliwicach znajdziesz wymarzoną salę na swoja uroczystość weselną. Domy Przyjęć, Sale bankietowe i wiele innych. Tylko w Śląskim Poradniku Ślubnym ogromna ilość opinii i komentarzy!