Temat co prawda coraz częściej odrzucany przez Panów Kościelnych z parafii, ze względów różnych, coraz częściej praktykowany – również na Śląsku. To czym obsypiemy Parę Młodą tuż po wyjściu z ceremonii ślubnej zależy od naszej indywidualnej inwencji. Nowożeńcy bardzo często obsypywani są grosikami, co docelowo ma zapewnić im dostatnie życie w małżeństwie. Tymczasem sposobów na to czym obsypujemy jest dużo więcej. Praktycznie wszystko zależy od naszej wyobraźni.  Obsypywanie ryżem to zdaje się najprostszy sposób na wyjście Pary Młodej z kościoła, co ważne produkt ten jest łatwo dostępny i praktycznie każdy bez większego problemu może się weń zaopatrzyć. Co ciekawe obsypywanie Pary Młodej ryżem ma także głębsze przesłanie.

To wręcz symbol – pomyślności, płodność i dostatek we wspólnym życiu małżeńskim. Bardzo często, zwłaszcza w tych mniejszych miejscowościach ryż zamieniany jest w owies. Niestety wysypany ryż, po zakończonej uroczystości ślubnej ktoś musi posprzątać, między innymi dlatego księża bardzo często zabraniają takiej praktyki. Zresztą powodów jest znacznie więcej. Ale nie o tym miał być ten artykuł 😉 Popularny, tradycyjny, łatwo dostępny ryż, owies  i grosiki coraz częściej są zamieniane na inne ciekawsze i bardziej oryginalne pomysły. Sklepy internetowe oferują coraz więcej elementów, którymi możemy efektownie posypać wychodzącą z kościoła Parę Młodą. Jedną z propozycji są świeże, suszone, bądź sztuczne płatki kwiatów. Zdecydowanie najlepiej prezentują się tutaj róże, które kształtem mogą przypominać na przykład czerwone serca, a tutaj do oznak miłości zakochanych już niedaleka droga. Oczywiście warto wcześniej przedyskutować temat posypywania z Parą Młodą, dobrze gdy będą choć trochę świadomi Waszej niespodzianki. Proszę wziąć pod uwagę iż są płatki kwiatów, które po wysypaniu na białą suknię ślubną Panny Młodej, mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

wedding day

Znacznie bezpieczniejsze będzie konfetti. Tutaj praktycznie odpada nam temat ubrudzenia Pary Młodej. I co ważne ten sposób również, jak w przypadku ryżu jest łatwo dostępny. Są oczywiście bardziej wyszukane sposoby na uroczyste wyjście z kościoła Pary Młodej. Innowacyjnym sposobem jest wynajęcie wytwornicy baniek mydlanych. Pod warunkiem, że nie ma silnego wiatru, nasze bańki mogą sprawdzić się idealnie.

 Reasumując – wybór materiału wykorzystanego do obsypywania Pary Młodej w dzisiejszych czasach mamy do wyboru bardzo dużo. Warto jednak pamiętać o tym iż uroczystość zaślubin to nie bal sylwestrowy, tutaj trzeba zachować pewną powagę.

Share →

One Response to Posypywanie Pary Młodej – wyjście z kościoła

  1. Majka napisał(a):

    Odnosząc się do tego co za oknem, proponuje wprowadzić zwyczaj posypywania nowożeńców śniegiem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Auto do ślubu - Rybnik

Samochody ślubne - limuzyny, retro, bryczki i wiele innych. Przedstawiamy ofertę firm wynajmujących pojazdy ślubne. Z oferty z powodzeniem mogą skorzystać mieszkańcy okolicznych miast takich jak Racibórz, Żory i wiele innych.

Sale weselny - Tychy

Dworki, domy przyjęć okolicznościowych, sale weselne i wiele innych - zobacz gdzie w Tychach znajdziesz miejsce na przygotowanie uroczystości weselnej marzeń - zapraszamy do lektury!

Dekoracje ślubne - Tarnowskie Góry

Szukasz dekoratora ślubnego, chcesz aby Twoja uroczystość weselna była pełna kwiatów świeżych? Poniżej prezentujemy wybrane firmy zajmujące się dekorowaniem wszelkiego rodzaju uroczystości, w tym ślubów i wesel! Ogłoszenia, opinie i komentarze.