W zależności od tego w jakim regionie Polski bierzemy ślub, mamy do wyboru inne możliwości związane z organizacją naszego przyjęcia weselnego. Jeszcze kilka lat temu trudno nam było sobie wyobrazić, by przyjęcie organizować pod gołym niebem. Tymczasem są Pary Młode, które coraz częściej wzorce czerpią z innych stron świata. Coraz chętniej sięgamy do podpowiedzi Par Młodych zza wielkiej wody. Ale czy tylko?

Podróżując palcem po mapie Polskich województw, coraz częściej zatrzymujemy się na województwie Opolskim. Bynajmniej nie dlatego, że graniczy ono ze Śląskim. Dlaczego zatem? Specyfika tego województwa narzuca standardy rodem zza zachodu. Nie podlega żadnej bowiem wątpliwości fakt, iż to właśnie w województwie Opolskim, najwięcej mamy Par Młodych, które na co dzień pracują w Holandii, Niemczech czy Austrii. Dlatego też możemy spotkać się z organizacja przyjęcie weselnego na świeżym powietrzu. I choćby nie wiem jak się zarzekać, to nie da się ukryć, że coś te wesela i śluby mają z kultury zachodu. Ale z drugiej strony czy aby nie jest tak, że 90 procent Panien Młodych marzy o typowo Amerykańskim weselu czy ślubie? Być może jest tak, że pojawiają się ograniczenie finansowe, które SA mniejsze dla osób pracujących i zarabiających w strefie EURO. Ostatnio mieliśmy kontakt z Para Młodą, która zażyczyła sobie „sznury żarówek” wokół pawilonu, w którym odbywało się typowo Amerykańskie przyjęcie weselne. Czy było jednak drożej?

„Długo zastanawialiśmy się nad tym jak powinno wyglądać nasze wesele, to na świeżym powietrzu jest droższe od tradycyjnego, jest jednak dodatkowo obarczone sporym ryzykiem – kto bowiem na 100 procent jest w stanie przewidzieć plany pogody?”

 Taką odpowiedź uzyskaliśmy od Ani i Michała, którzy zarówno ślub jak i wesele zorganizowali w ogrodzie rodziców. Jakiś czas temu zgłosiła się do nas Para Młoda z Katowic, która zażyczyła sobie podobny ślub. Niestety tym razem takie przyjęcie nie zmieściło się w budżecie weselno –ślubnym. Proszę bowiem wziąć pod uwagę, iż podczas organizacji takiego przyjęcia, trzeba wziąć pod uwagę również koszt wypożyczenia stołów, krzeseł, obrusów itp. Itd. Pomijając już koszty cateringu. Jak zatem wygląda sytuacja na Śląsku ? O tym napiszę w kolejnym poście. Póki co weselne dobranoc 😉 …

Share →

One Response to Przyjęcie weselne – sala weselna, plener?

  1. Marek napisał(a):

    Może kilka lat temu były nie do pomyślenia przyjęcia w plenerze, ale tak 20 – 30lat temu na terenach wiejskich były normalnością. Więc także w kwestii wesel wracamy do korzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekoracje ślubne - Żory

W naszej ofercie dekorowanie ślubne i weselne - stroimy kościoły, samochody ślubne, sale weselne i wiele innych. Zapraszamy Pary Młode z Żor, Rybnika, Raciborza i innych Śląskich miast.

Oryginalne zaproszenia ślubne MOMODECO
Jeśli chcesz aby oprawa papierowa Twojego ślubu nie była katalogowa - świetnie trafiłaś! Zajmujemy się indywidualnymi projektami oryginalnych zaproszeń ślubnych i stylizacji. Przekonaj się sama!
Zespół weselny - Tychy

Poszukujesz zespołu weselnego na swoje przyjęcie - w Śląskim Poradniku Ślubnym oferty najlepszych firm, w tym zespołów weselnych, dj, u nas znajdziecie także profesjonalnego wodzireja.