Kameralna ceremonia zaślubin w pobliskim zabytkowym kościółku, a może ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, który znajduje się w urokliwym i romantycznym parku, będącym wspaniałym plenerem do sesji zdjęciowej. Taka uroczystość z pewnością pozostanie w pamięci Państwa Młodych i gości weselnych na długi czas. A to wszystko znajdą Państwo w Świerklańcu!

Świerklaniec to mała miejscowość położona w niedalekim sąsiedztwie Tarnowskich Gór, Bytomia i Piekar Śląskich, której ponad 40% powierzchni stanowią tereny leśne. Jednym z najbardziej znanych kompleksów leśnych jest park Świerklaniecki, w którym znajdziemy rzeźby Fermieta dla których artysta przewidział dodatkowo rolę fontann więc tryskają wodą tworząc dynamiczne perspektywy. Okazałe formacje roślinne w połączeniu z architekturą rodem z Wersalu oraz obecność licznych rzeczek, kanałów, kilku urokliwych mostków i stawu stanowi doskonałe miejsce do zorganizowania sesji zdjęciowej lub romantycznego spaceru Państwa Młodych z gośćmi weselnymi.

Miejsce na ślub wybrane, sesja zdjęciowa także zaplanowana, a co z weselem? Wybór sali weselnej to najważniejsza decyzja jaką muszą podjąć przyszli nowożeńcy. Na czym należy się skupić przy wyborze odpowiedniego miejsca?  Przed dokonaniem rezerwacji sali weselnej należy przyjrzeć się tamtejszej kuchni, warto wcześniej wybrać się do wybranej restauracji na obiad lub kolację i skosztować, czy serwowane dania nam smakują.

Po drugie warto wybrać miejsce w którym do dyspozycji gości będzie oddany ogród, w którym będzie można zaznać odrobiny wytchnienia po szalonej zabawie na parkiecie. Kolejna ważna sprawa to sprawdzenie co w danej cenie oferuje nam wybrany lokal, należy na to zwrócić szczególną uwagę, gdyż wiele lokali kusi narzeczonych niską ceną, a później okazuje się, że wszelkiego rodzaju dekoracje sali, przywitanie Państwa Młodych chlebem i solą, toast lampką szampana czy nawet dekoracja krzesał Państwa Młodych są dodatkowo płatne. Sprawdźmy także, czy lokal nie pobiera tzw opłaty korkowej od dostarczonego we własnym zakresie alkoholu, gdyż można być niemile zaskoczonym gdy przyjdzie do regulowania rachunku po weselu.

W Świerklańcu znajdziemy urokliwe i pyszne miejsce – idealne do zorganizowania wesela bez nieprzewidzianych kosztów – Restaurację Lawendowy Ogród. Restauracja powstała w 2007r. z miłości i ogromnej pasji właścicieli do sztuki kulinarnej. Wnętrze Restauracji  zdobią kompozycje ze świeżych kwiatów, wykonywane własnoręcznie przez właścicielkę, oraz piękne dekoracje, często będące wynikiem wielomiesięcznych poszukiwań.

sala_weselna-swierklaniec

Inspiracją do aranżacji wnętrz były wspomnienia z beztroskich, rodzinnych wakacji spędzonych w niewielkim domku położonym wśród lawendowych pól na południu Francji. Nieodparta pokusa zatrzymania tych magicznych chwil zaowocowała stworzeniem Restauracji “Lawendowy Ogród”.

Restauracja zaprasza do zorganizowania przyjęcia weselnego, komunii, imprez okolicznościowych w jednej z sal restauracyjnych. Do dyspozycji oddaje dwie sale: Lawendową i Różaną oraz letni ogródek, który pozwoli na chwilę odpoczynku od szalonej zabawy tanecznej. Menu przyjęć i bankietów każdorazowo dopasowywane jest do oczekiwań klienta.

Oferta weselna Restauracji Lawendowy Ogród obejmuje:

–  uroczyste powitanie Pary Młodej chlebem i solą,
–  toast lampką wina musującego,
– kompleksową dekorację stołów: kompozycje ze świeżych kwiatów, świece oraz inne artykuły dekoracyjne,
– dekoracja krzeseł dla Państwa Młodych,
– na prośbę Państwa Młodych ustawiamy winietki na stołach według przygotowanego planu,
– przygotowanie osobnego miejsca dla obsługi wesela: zespół, Dj, fotograf, kamerzysta,
– rezerwacja całego obiektu dla przyjęcia na minimum 70 osób,
– bezpłatny parking dla gości weselnych,
– wynajem sali wraz z obsługą kelnerską,
– kącik zabaw dla dzieci,
– rabat dla dzieci do 9 lat w wysokości 50% ceny,
– możliwość skorzystania z ogrodu letniego,
– możliwość dostarczenia na przyjęcie weselne własnych alkoholi oraz napojów bez opłaty „korkowej”,
– stolik kawowy – bez ograniczeń,
– ciasta.
Ponadto odpłatnie oferuje:

– Stół wiejski,
– Stół śródziemnomorski,
– Stół włoski,
– Udziec pieczony podawany przez naszego Szefa Kuchni.

         Na koniec ostatnia uwaga. Przy wyborze miejsca na ślub i wesele nie chodzi o to, by zszokować znajomych, wywoływać zazdrość u koleżanek czy mieć się czym chwalić. Doskonałe miejsce na  Wasz ślub i wesele to takie w którym będziecie się czuć swobodnie i które dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń na całe życie. Będziecie mogli wracać do tej cudownej chwili i wspominać ją jako jedno z najcudowniejszych wydarzeń! Piękny sen, który się ziścił…być może właśnie w Świerklańcu.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dom weselny w Katowicach

Prezentujemy salę weselną CALVADOS w Katowicach. Przepiękne wnętrza, wyjątkowa atmosfera oraz doskonała kuchnia - to podstawowe zalety miejsca.  Zobacz prezentację na stronach Śląskiego Poradnika Ślubnego.

Ceremonia zaślubin

Ceremonia zaślubin

Każda uroczystość ślubna w kościele posiada własny, niepowtarzalny styl i charakter. Pomimo tego iż z zewnątrz każda może być niemal identyczna, słowo „niemal” ma tutaj wielkie znaczenie. Dlatego warto pierwsze kroki do ołtarza wziąć pod rozwagę. 

Sala weselna - Zabrze

Prezentujemy sale weselne, domy przyjęć, restauracje - to właśnie tutaj możesz zorganizować swoje przyjęcie weselne. Wystrój wnętrz, kuchnia, obsługa kelnerska - wszystko ma znaczenie.