Dotarło do mnie ostatnio zapytanie jednej z organizatorek wesel i ślubów – dlaczego większość z nas organizuje uroczystość głównie w sobotę? Okazuje się, że to myślenie jeszcze sprzed kilku – kilkunastu lat, ponieważ dziś coraz częściej wesele organizowane jest w piątek. Po pierwsze jest taniej, a po drugie – nawet po dwu-dniowym weselu mamy jeszcze jeden dzień tak zwanej pauzy, bo jest niedziela. Gorzej jest gdy nasze wesele odbywa się w niedzielę – tutaj nie ma wyjścia, większość gości musi iść w poniedziałek do pracy.

 1.     Po pierwsze – rabat na sali weselnej – okazuje się, że organizując wesele w piątek możemy zaoszczędzić na jednej osobie nawet 30 złotych, to w pomnożeniu x 100 (bo tyle możemy mieć średnio gości) daje nam oszczędność na poziomie 3 tysięcy złotych, biorąc pod uwagę fakt, że możemy te pieniądze wydać na miesiąc miodowy – argument całkiem sensowny – większość Par młodych 2 razy przemyśli zanim podejmie decyzję.  Co równie ważne – lokal weselne większość dni weekendowych ma już zajęte, a w piątki jest więcej luzu, dlatego też piątkowe promocje na wynajem sali weselnej.

2.        Po drugie –  dodatkowy dzień wolnego dla gości weselnych. Nawet po weselu z poprawinami, nadal pozostaje jeszcze jeden dzień wolnego na złapanie oddechu, a to oznacza, że nasi goście nie opuszczą zbyt szybko sali weselnej. W przypadku gdy organizujemy wesele w sobotę – niedzielne poprawiny najczęściej kończą się na kolacji, choć spotkałem się z sytuacją, gdy goście bawili się w drugim dniu nawet do północy, oczywiście Ci, którzy mieli załatwione na poniedziałek wolne.

3.         Po trzecie – rabaty w innych firmach zajmujących się oprawą uroczystości weselnych i ślubnych. Dziś bez problemu zorganizujemy ślub w kościele w piątek – fotograf może nam zaoferować specjalny rabat za obsługę uroczystości właśnie w piątek, podobnie jest z dekoratorami ślubnymi, czy zespołem weselnym – w każdym z tych przypadków możemy walczyć o całkiem spore rabaty organizując wesele i ślub właśnie w piątek.  

      Oczywiście są również minusy organizacji wesela w piątek – musimy dużo wcześniej wysłać zaproszenia do gości weselnych – trzeba pamiętać iż większość z nas w piątki intensywnie pracuje. Może się zdarzyć, że ktoś będzie musiał wziąć wolne w tym dniu, dlatego trzeba o tym pomyśleć odpowiednio wcześniej. Kolejny minus – to elastyczność księży a z tym bywa różnie. Trzeba bowiem pamiętać o uzyskaniu dyspensy w tym dniu!

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekoracje ślubne w Gliwicach

Bukiety dla Panny Młodej, butonierki, strojenie sali na wesele, dekorowanie kościoła i wiele innych. Znajdź z nami firmę dekoracyjną działającą na terenie Gliwic i okolic. Ogłoszenia firm, komentarze i opinie!

Dekoracje ślubne - Katowice

Dekorowanie sal weselnych, samochodów ślubnych, kościołów i wiele innych - zobacz która firma udekoruje Waszą uroczystości ślubną w kościele i weselną na sali weselnej.

Zespół weselny - Cieszyn

DJ, zespół weselny, orkiestra, wodzirej - poszukujesz muzyków na swoje wesele? W Śląskim Poradniku Ślubnym znajdziesz oferty najlepszych, dodatkowo ogłoszenia, opinie, komentarze i wiele więcej. Zapraszamy!