Ślub to najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety. Każda z kobiet marzy o tym dniu, wyobraża sobie najróżniejsze szczegóły. Jednak najważniejsze jest, żeby zabłysnąć, oczarować wszystkich. Czym oczarować? Oczywiście suknią. To nieodzowny element każdego ślubu, bez znaczenia czy jest to ślub brany w urzędzie czy w Kościele. Zawsze ważne jest olśnienie, przede wszystkim swojego przyszłego męża. Czym się kierować, żeby efekt był oszałamiający? Przede wszystkim nie należy zapominać o tym, żeby pozostać sobą. W ten dzień nie można się przeistoczyć w kogoś zupełnie innego, kogoś nie do poznania. Trzeba zachować swój styl, swoją osobowość oraz image. Ale znów nie należy przesadzać, coś z księżniczki możemy dodać. I tu właśnie magię zdziała krój, fason, kolor, dodatki na sukni.

Kiedyś, w przeszłości obowiązkowa była biel, która oznaczała czystość i niewinność. Welon miał symbolizować dziewictwo i nieskazitelność. W obecnych czasach tradycje się zacierają, biel już nie stoi na pierwszym miejscu, suknia ślubna może być w zupełnie innym kolorze lub też może mieć kolorowe dodatki. Często zdarza się, że panna młoda ma gorset sukni w innym kolorze niż biały i wygląda to intrygująco. Suknia ślubna musi być odzwierciedleniem osobowości, marzeń, wewnętrznego piękna i kobiecych wyobrażeń o tym szczególnym dniu. Ile kobiet, tyle różnych pomysłów na strój. Jedne panie uwielbiają tradycję, białą suknię z stylu bezy, z wieloma falbanami, dodatkami. Inne panie wybiorą skromność, gładką suknię z minimalistycznymi dodatkami. Są też kobiety, dla których ważna jest ekstrawagancja i wybiorą suknię w kolorze zupełnie dla innych nieprzewidywalnym. Często wybór sukni ślubnej jest wynikiem panującej w danym czasie mody, ale nie zawsze tak jest. Suknia to najważniejszy element, dlatego panie nie powinny dać się zwariować, powinny wcześniej obmyślić co je interesuje i czy to pasuje do ich figury. I tu często pojawia się problem, przyszłe panny młode obawiają się, że ich figura nie jest doskonała i że wszystko co wybiorą będzie złe. Nic bardziej mylnego. Obecnie na rynku istnieje wiele krojów, dla każdej pani coś się znajdzie. Do każdej sylwetki można dopasować odpowiedni model. Dlatego warto wcześniej wybrać się do salonów sukien ślubnych i przy pomocy fachowej obsługi, wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Należy unikać wybierania sukien poprzez gazety, oczywiście można coś sobie upatrzeć. Ale najlepiej będzie swój wybór skonsultować z obsługą w salonie sukien ślubnych i zweryfikować czy nasz wybór był trafny, czy pasuje do sylwetki kobiety.

Klasyczny krój sukni ślubnej to obcisła góra i rozkloszowany dół , taki krój jest odpowiedni dla szczupłej kobiety, ale też dla pań o okrąglejszych kształtach. W wyborze sukni panie powinny się kierować bardzo ważną, praktyczną zasadą, należy ukryć to co niedoskonałe, a uwidocznić swoje atuty. Sprawą dyskusyjną jest tez długość sukni, panie ze zgrabnymi nogami mogą bez obaw wybrać krótką suknię lub też krótką z przodu a dłuższą z tyłu. Jednak częściej zdarza się, że panie wybierają klasyczną, długą suknię. Tak jak już wcześniej wspominałam obecnie modne są kolory i tu mamy do wyboru prawdziwą gamę barw: ecru, pudrowy róż, beż, kolor gołębi czy też niebieskawa biel. Zdarza się również, że panie decydują się na suknię bordo, brąz, a nawet czarną. Pamiętajmy jednak, że tak jak krój musi pasować do kobiety, tak i kolor musi być dopasowany. Zupełnie inne kolory będą odpowiednie dla blondynek a zupełnie inne dla brunetek. Wybór sukni to też wygoda. Jeśli suknia posiada halkę, ma wiele falban i dodatków, nie łatwo wam będzie wysiąść z samochodu, potrzebna będzie czyjaś pomoc. Obecnie pary młode jeżdżą do ślubu nie tylko samochodem, ale i bryczką czy też motocyklem. Jeśli chodzi o motocykl, panie lubiące ekstrawagancję , mogą zdecydować się na kostium ze spodniami ,co też wygląda interesująco. Jeśli nie macie obok siebie druhny i same chcecie radzić sobie  z własną sukienką, musicie uważać i podtrzymywać suknię przy wysiadaniu i wsiadaniu do samochodu. Jeśli chodzi o bryczkę, przydałaby się pomoc, gdyż trzeba wejść po kilku stopniach. Tak więc lepiej wcześniej o tym pomyśleć

Wszystko jest ważne, ale pamiętajmy drogie Panie o jednym , to suknia musi zdobić was , a nie wy suknię. To wy musicie olśnić przy pomocy sukni. Nie zapominajcie o waszych własnych wyobrażeniach, o własnym stylu, chęciach czy predyspozycjach. Niech suknia pokaże kim jesteście, co kochacie  i jakie są wasze marzenia. Wyglądajcie tego dnia tak, żeby być gwiazdą , nie zapominając przy tym o własnej osobowości.

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przygotowania ślubne

Wesele i ślub to co prawda zaledwie jeden, góra dwa dni, ale przygotowania do tej uroczystości rozpoczynają się dużo wcześniej. Są i tacy, którzy swoją "przygodę" rozpoczynają nawet na kilka lat przed uroczystością.

Samochód ślubny - Katowice

W Katowicach i okolicach znajdziemy mnóstwo firm wynajmujących samochody weselne, czy ślubne. Kabriolet, limuzyna, a może retro? Znajdz z nami wymarzony pojazd ślubny w Katowicach.Opinie i komentarze!

Sala weselna - Artor - Rybnik, Żory, Racibórz

Idealne miejsce do organizacji uroczystości weselnych. Obszerna, dobrze wyposażona sala, wyśmienita kuchnia oraz bardzo urokliwa lokalizacja. Zapraszamy mieszkańców Żor, Rybnika, Raciborza i wielu innych okolicznych miast.