Dziś miałem okazje uczestniczyć w targach ślubnych o wymownej nazwie „ Dzień Młodej Pary”, które miały miejsce 3 marca 2013 roku w “Dworku po Jemiołą” w Ćwiklicach koło Pszczyny i skupiały firmy zajmujące się tematyką ślubno – weselną z powiatu Pszczyńskiego i nie tylko. Była to moja pierwsza styczność z imprezą tego typu poświęconą tematyce weselno – ślubnej. Po zapowiedziach można było się domyślać ze szykuje się naprawdę fajne i ciekawe wydarzenie, ale w moim odczuciu wyglądało to troszkę inaczej.

     Targi ślubne w PszczynieWchodząc do środka zostałem przywitany muzyką orkiestry, która prezentowała swoje możliwości, ale i również umilała czas zwiedzającym. I chwała im za to! Był to jeden z jaśniejszych i ciekawszych punktów targów. Jeśli chodzi o pozostałą cześć wystawców, to muszę przyznać, że nie zostałem dosłownie niczym pozytywnie zaskoczony. Spośród firm przeważały tam salony mody ślubnej, które skupiły się głównie na sukniach ślubnych, a tylko jeden z nich delikatnie zaakcentował modę męską, która moim zdaniem jest równie ważna. Drugim segmentem z tematyki weselnej były zakłady  oraz firmy zajmujące się rejestracją video uroczystości weselnych i ślubnych. Można było zobaczyć próbki ich „możliwości”, choć to może nawet za dużo powiedziane. Przeglądając zdjęcia, a było ich sporo, znalazłem zaledwie kilka naprawdę wyróżniających się spośród całej masy zwykłych oklepanych zdjęć z plenerów i ślubu.

 
     Temat dekoracji stołów oczywiście został też poruszony i nawet zajmował dosyć znaczną cześć jednej z sal. Ale rzeczą która mi się nie podobała, był przepych na ustrojonych stołach. Firmy dekoracyjne starały się pokazać jak najwięcej na małym obszarze jakim jest stół. Rzeczą wiadomą jest, że tak nie może być na prawdziwym stole weselnym, bo gdzieś trzeba pomieścić coś do jedzenia. Jeśli już o jedzeniu – nie mogę nie wspomnieć o cukierniach, które też tam były. Przedstawiały różne rodzaje tortów, od tradycyjnych piętrowych po płaskie w kształcie dużego serca. Oczywiście możliwa była degustacja ich specjałów, co też zrobiłem.

Oczywiście większość firm oferowała specjalne kupony rabatowe, czyli niby okazje dla par młodych, które mają zachęcić do skorzystania z ich usług. Tak naprawdę trzeba do tego podejść z dużym dystansem, ponieważ taki sam rabat możemy spokojnie wynegocjować podczas wizyty, np. u cukiernika, czy u fotografa. Sprawdziłem to osobiście, wystarczyła krótka rozmowa telefoniczna i zaproponowano mi taki rabat jak na kuponie promocyjnym rozdawanym na targach.

 

     Zadaje sobie pytanie czy warto uczestniczyć w targach ślubnych? Moim zdaniem osoby które nie interesowały się wcześniej organizacją wesele a chcą wziąć ślub to powinny się tam przejść i zobaczyć z jakimi problemami i firmami przyjdzie się im zmierzyć w przyszłości. Natomiast jeśli ktoś ma już wizje swojego ślubu i myśli że uda mu się na targach trafić jakąś super okazje na rabat to jest w błędzie. W tej gałęzi usług jest bardzo duża konkurencja ze nikt sobie nie może pozwolić na odstawanie cenowe od reszty. Ale jeśli macie akurat wolny czas i nic innego do roboty, to jest to lepsze niż siedzenie na kanapie przed telewizorem.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sale weselne w Pszczynie

Domy przyjęć okolicznościowych, sale weselne i inne lokale na terenie Pszczyny, w których organizowane są przyjęcia weselne. Dworki, restauracje, hotele i wiele innych. Znajdź z nami wymarzone miejsce na weselną uroczystość! 

Zespoły weselne - Żory

Uroczystość weselna na sali kojarzy nam się przede wszystkim z domrą zabawą. Jeśli tak, to niezbędny jest zespół weselny, dj, wodzirej! Zobacz gdzie w Żorach znaleźć najlepszy zespół weselny, zobacz opinie i komentarze na temat poszczególnych zespołów! 

Sala weselna na Śląsku

O czym powinniśmy pamiętać wybierając wymarzoną salę weselną na przyjęcie? O czym powinniśmy pamiętać, by nasze wesele było na naprawdę wysokim poziomie. Tym razem przykłady z Rybnika i Katowic.