Dorośli, dzieci, mężczyźni, kobiety – kto dziś nie ma słabości do słodyczy? Marcepan, bita śmietana, kokos, wiśnie w czekoladzie? To podobno udowodnione, że podczas pisania, czy czytania tego tekstu leci nam tzw. „ślinka”.

W ferworze przygotowań ślubnych musimy „liznąć” jeszcze jeden temat. Z pozoru śłodki temat możemy niestety gorzko popamiętać. Przypominam sobie historię pewnej Młodej Pray z Rybnika. Zamówili tort w jednej z najlepszych cukierni. Wszystko miało być piękne i wyjątkowo smaczne. Niestety nie widzieć czemu, wcześniej nie ustalili ceny za wykonanie tortu weselnego. Otóż zamiast tysiąca złotych kosztował on trzy i pół tysiąca. Udekorowany był wyjątkowo drogimi dodatkami, o czym niestety cukiernia nie poinformowała młodych. Oczywiście gorycz porażki trzeba było przełknąć podczas wesela. Ale z drugiej strony, kiedy szaleć jak nie podczas wesela. Kiedyś w czasach, gdy torty przygotowywały same Panny Młode, lub rodzice – torty były „przeładowane” dużą ilością tłustego kremu, który długo jeszcze po weselu odbijał się czkawką. Dziś tort najczęściej wykonany jest z bitej śmietany z niewielką ilością cukru. I dodatki do tortu weselnego również się zmieniły. Dziś dobrze gdy wyjeżdżający tort świeci lub iskrzy się. Idea pozostała ta sama – każdy z gości weselnych tortu musi spróbować. Smak, konsystencja, dodatki – pozostawiamy Wam, w końcu każdy z nas ma inny gust

Wracając jednak do tematu – jak tort ma się pojawić na Sali weselnej? Otóż sposobów jest co najmniej kilka. Wyobraźmy sobie efekt zaskoczenia, wśród gości weselnych, gdy tort wjeżdża i to dosłownie na antycznym białym wózku dziecięcym. Pomysł przyznacie z gustem. Oczywiście tutaj ma olbrzymie znaczenie także ilość pięter – tort drapacz chmur, może niestety efektownie upaść, co również bardzo często się zdarzało podczas przyjęć weselnych. Można również zastosować do wjazdu naszej pysznej słodkości, wózka barowego. Postarajmy się jednak, mimo wszystko zrezygnować z dodatków typu tiul, czy organza. Takie dekoracje ślubne tortu weselnego raczej nie są dziś trendy. A jak wyglądał Wasz tort weselny?

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekoracje ślubne - Bielsko-Biała

Dekoracje sali weselnej, kościoła, samochodu ślubnego. Bielsko-Biała i okolice - poszukaj z nami firmy zajmującej się dekorowaniem ślubów i wesel! Dodatkowo w ofercie firm bukiety ślubne.

Dekoracje ślubne - Tychy

Dekoracje ślubne i weselne w Tychach i okolicach - dekorowanie kościołów, bukiety ślubne, strojenie samochodów weselnych i wiele innych. Ogłoszenia, opinie, komentarze - zapraszamy!

Zespół weselny - Quattro - Żory

Nasz duet jest w stanie zagwarantować udaną zabawę na przyjęciu weselnym. Towarzyszymy parze młodej aż od wyjścia z domu, ponieważ w naszej ofercie mamy grę na akordeonie w domu pani młodej.