Dorośli, dzieci, mężczyźni, kobiety – kto dziś nie ma słabości do słodyczy? Marcepan, bita śmietana, kokos, wiśnie w czekoladzie? To podobno udowodnione, że podczas pisania, czy czytania tego tekstu leci nam tzw. „ślinka”.

W ferworze przygotowań ślubnych musimy „liznąć” jeszcze jeden temat. Z pozoru śłodki temat możemy niestety gorzko popamiętać. Przypominam sobie historię pewnej Młodej Pray z Rybnika. Zamówili tort w jednej z najlepszych cukierni. Wszystko miało być piękne i wyjątkowo smaczne. Niestety nie widzieć czemu, wcześniej nie ustalili ceny za wykonanie tortu weselnego. Otóż zamiast tysiąca złotych kosztował on trzy i pół tysiąca. Udekorowany był wyjątkowo drogimi dodatkami, o czym niestety cukiernia nie poinformowała młodych. Oczywiście gorycz porażki trzeba było przełknąć podczas wesela. Ale z drugiej strony, kiedy szaleć jak nie podczas wesela. Kiedyś w czasach, gdy torty przygotowywały same Panny Młode, lub rodzice – torty były „przeładowane” dużą ilością tłustego kremu, który długo jeszcze po weselu odbijał się czkawką. Dziś tort najczęściej wykonany jest z bitej śmietany z niewielką ilością cukru. I dodatki do tortu weselnego również się zmieniły. Dziś dobrze gdy wyjeżdżający tort świeci lub iskrzy się. Idea pozostała ta sama – każdy z gości weselnych tortu musi spróbować. Smak, konsystencja, dodatki – pozostawiamy Wam, w końcu każdy z nas ma inny gust

Wracając jednak do tematu – jak tort ma się pojawić na Sali weselnej? Otóż sposobów jest co najmniej kilka. Wyobraźmy sobie efekt zaskoczenia, wśród gości weselnych, gdy tort wjeżdża i to dosłownie na antycznym białym wózku dziecięcym. Pomysł przyznacie z gustem. Oczywiście tutaj ma olbrzymie znaczenie także ilość pięter – tort drapacz chmur, może niestety efektownie upaść, co również bardzo często się zdarzało podczas przyjęć weselnych. Można również zastosować do wjazdu naszej pysznej słodkości, wózka barowego. Postarajmy się jednak, mimo wszystko zrezygnować z dodatków typu tiul, czy organza. Takie dekoracje ślubne tortu weselnego raczej nie są dziś trendy. A jak wyglądał Wasz tort weselny?

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ślubna strona www

Sprawdzamy jakie są zalety własnej ślubnej strony internetowej. Lista prezentów, publikacja zdjęć ślubnych, adresy - kościół, sala weselna i wiele innych. Zobacz dlaczego warto założyć przed ślubem własną internetową stronę ślubną.

Sale weselne w Rybniku

Przedstawiamy ofertę domów przyjęć i sal weselnych z terenu Rybnika i okolic. W mieście mamy do wyboru szeroki wachlarz ofert lokali weselnych.  Zobacz opinie internautów dotyczące Rybnickich sal weselnych i innych tego typu lokali.

Sala weselna - Tarnowskie Góry

Dworek, restauracja, dom weselny, a może hotel - zobacz gdzie w Tarnowskich Górach znajdziesz miejsce na swoje wesele. Co ciekawe znajdziemy tutaj zarówno większe lokale mogące pomieścić 200-300 osób ale i te bardziej kameralne.