Wszyscy tutaj piszą o tym co jest bardzo mocno związane ze ślubem i weselem. A przecież jest jeszcze jedna rzecz, co prawda ma ona miejsce co najmniej parę miesięcy, a nawet dłużej przed ślubem. A mowa o oświadczynach lub jak kto woli o zaręczynach. Przecież to przełomowe wydarzenie od którego momentu zaczynamy przygotowania do ślubu.

    

    Tak naprawdę istnieją co najmniej trzy sposoby żeby się oświadczyć

  1. Wspólny obiad pary z rodzicami, podczas której para prosi o zgodę na zaręczenie się, aco się z tym wiąże na ślub
  2. Kolacja tylko we dwoje, na której partner prosi o rękę partnerkę, a czasem i odwrotnie
  3. Oświadczyny bez specjalnej oprawy np.: przy zachodzie słońca, lub w inny czasem szalony sposób

     Według pierwszego sposobu oświadczyny powinny się odbywać w domu przyszłej panny młodej, gdzie obie rodziny spotykają się na wspólnym obiedzie. Mile widziane jest obdarowanie przez kawalera kwiatami swoje wybranki i przyszłej teściowej, oraz np. butelka dobrego wina ojca swojej wybranki. Według tradycji oświadczyny powinny się odbyć  podczas obiadu, przed deserem. W tedy młodzieniec powinien poprosić rodziców dziewczyny o jej rękę i założyć jej pierścionek zaręczynowy. Zwykle tej chwili towarzyszy wzruszenie i gratulacja dla świeżo zaręczonej pary. Świętowanie często kończy się późno w nocy. Oczywiście można zorganizować wszystko dużo bardziej kameralnie, tylko we dwoje podczas kolacji przy świecach w domu lub restauracji. Tutaj sprawa jest dosyć prosta i niema co się rozpisywać. Całość polega na tym że podczas wspólnej kolacji mężczyzna prosi swoją wybrankę o rękę, np. klękając przed nią. Ale nie jest to konieczny warunek. Najlepiej jeśli druga osoba nie spodziewa się tego co chcemy zrobić i jest wtedy zupełnie zaskoczona. Będąc na kolacji w restauracji możemy w takie chwili liczyć na oklaski  i gratulacje pozostałych gości. To były dwa najbardziej tradycyjne sposoby oświadczyn, ale przecież wyobraźnia ludzka nie zna granic, dlatego tez co rusz pojawiają się nowe sposoby oświadczyn. Pomyślcie sobie czy nie było by przyjąć oświadczyny spacerując na plaży przy zachodzie słońca? Czy Wogule w tak pięknych okolicznościach przyrody można było by odrzucić oświadczyny. Zapewne nie, ale nie traktujcie tego jako pójście na łatwiznę. Innymi szalonymi sposobami jest np. oświadczenie się w miejscu publicznym gdzie jest masa ludzi lub lecąc balonem, ale do tego potrzeba mnóstwa odwagi.

 

     Podsumowując  jest sporo sposobów zaręczenia się, ale tak naprawdę to tylko symbol i znak dla drugie osoby że jesteśmy żyć z nią przez cale życie czego późniejszym potwierdzeniem jest nasz ślub. Zaręczyny w stosunku do ślubu to bardzo skromna uroczystość, a tak naprawdę zapadają na nich równie ważne decyzje co później na ślubie w kościele. Czekam na Wasze pomysły oświadczyć, piszcie w komentarzach.

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zespół weselny - Rybnik

Poszukiwania idealnego zespołu weselnego lub DJ trzeba zacząć nawet na kilkanaście miesięcy przed uroczystością ślubną. W Śląskim Poradniku Ślubnym prezentujemy zespoły weselne z Rybnika i najbliższych okolic. Opinie i komentarze! 

Sale weselne - Racibórz

Dworki, pałace, domy przyjęć okolicznościowych i wiele innych. Zobacz gdzie w Raciborzu zorganizujesz przyjęcie weselne! Zapraszamy do dodawania opinii!

Sala weselna na Śląsku

O czym powinniśmy pamiętać wybierając wymarzoną salę weselną na przyjęcie? O czym powinniśmy pamiętać, by nasze wesele było na naprawdę wysokim poziomie. Tym razem przykłady z Rybnika i Katowic.