Wszyscy tutaj piszą o tym co jest bardzo mocno związane ze ślubem i weselem. A przecież jest jeszcze jedna rzecz, co prawda ma ona miejsce co najmniej parę miesięcy, a nawet dłużej przed ślubem. A mowa o oświadczynach lub jak kto woli o zaręczynach. Przecież to przełomowe wydarzenie od którego momentu zaczynamy przygotowania do ślubu.

    

    Tak naprawdę istnieją co najmniej trzy sposoby żeby się oświadczyć

  1. Wspólny obiad pary z rodzicami, podczas której para prosi o zgodę na zaręczenie się, aco się z tym wiąże na ślub
  2. Kolacja tylko we dwoje, na której partner prosi o rękę partnerkę, a czasem i odwrotnie
  3. Oświadczyny bez specjalnej oprawy np.: przy zachodzie słońca, lub w inny czasem szalony sposób

     Według pierwszego sposobu oświadczyny powinny się odbywać w domu przyszłej panny młodej, gdzie obie rodziny spotykają się na wspólnym obiedzie. Mile widziane jest obdarowanie przez kawalera kwiatami swoje wybranki i przyszłej teściowej, oraz np. butelka dobrego wina ojca swojej wybranki. Według tradycji oświadczyny powinny się odbyć  podczas obiadu, przed deserem. W tedy młodzieniec powinien poprosić rodziców dziewczyny o jej rękę i założyć jej pierścionek zaręczynowy. Zwykle tej chwili towarzyszy wzruszenie i gratulacja dla świeżo zaręczonej pary. Świętowanie często kończy się późno w nocy. Oczywiście można zorganizować wszystko dużo bardziej kameralnie, tylko we dwoje podczas kolacji przy świecach w domu lub restauracji. Tutaj sprawa jest dosyć prosta i niema co się rozpisywać. Całość polega na tym że podczas wspólnej kolacji mężczyzna prosi swoją wybrankę o rękę, np. klękając przed nią. Ale nie jest to konieczny warunek. Najlepiej jeśli druga osoba nie spodziewa się tego co chcemy zrobić i jest wtedy zupełnie zaskoczona. Będąc na kolacji w restauracji możemy w takie chwili liczyć na oklaski  i gratulacje pozostałych gości. To były dwa najbardziej tradycyjne sposoby oświadczyn, ale przecież wyobraźnia ludzka nie zna granic, dlatego tez co rusz pojawiają się nowe sposoby oświadczyn. Pomyślcie sobie czy nie było by przyjąć oświadczyny spacerując na plaży przy zachodzie słońca? Czy Wogule w tak pięknych okolicznościach przyrody można było by odrzucić oświadczyny. Zapewne nie, ale nie traktujcie tego jako pójście na łatwiznę. Innymi szalonymi sposobami jest np. oświadczenie się w miejscu publicznym gdzie jest masa ludzi lub lecąc balonem, ale do tego potrzeba mnóstwa odwagi.

 

     Podsumowując  jest sporo sposobów zaręczenia się, ale tak naprawdę to tylko symbol i znak dla drugie osoby że jesteśmy żyć z nią przez cale życie czego późniejszym potwierdzeniem jest nasz ślub. Zaręczyny w stosunku do ślubu to bardzo skromna uroczystość, a tak naprawdę zapadają na nich równie ważne decyzje co później na ślubie w kościele. Czekam na Wasze pomysły oświadczyć, piszcie w komentarzach.

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sala weselna - Żory

Najpiękniejsze sale weselne, domy przyjęć w mieście Żory i okolicach. Planujesz uroczystość weselną? Zobacz gdzie w najbliższej okolicy znajdziesz najlepszą salę weselną! Opinie i komentarze dotyczące poszczególnych firm z okolicy! 

Dekoracje kościoła - Cały Śląsk

Zapraszamy do wyjątkowego świata dekoracji ślubnych i weselnych. Posiadamy własne krzesła i klęczniki do dekoracji kościoła, dywany - biały, czerwony, bordowy. Oferujemy usługi na terenie całego Śląska.

Dom weselny w Katowicach

Prezentujemy salę weselną CALVADOS w Katowicach. Przepiękne wnętrza, wyjątkowa atmosfera oraz doskonała kuchnia - to podstawowe zalety miejsca.  Zobacz prezentację na stronach Śląskiego Poradnika Ślubnego.