Każda uroczystość ślubna posiada własny, niepowtarzalny styl i charakter. Pomimo tego iż z zewnątrz każda może być niemal identyczna, słowo „niemal” ma tutaj wielkie znaczenie. Dlatego warto pierwsze kroki do ołtarza wziąć pod rozwagę. Zapewne dużo racji będzie miał ten, kto powie – wszystko zależy od regionu Polski, w którym mówimy sobie sakramentalne TAK. Jest w tym dużo prawdy, natomiast i w tym wypadku mamy sporo do powiedzenia, bo to przecież nasz jedyny dzień w życiu. Prawdą jest również to, że poszczególne kultury coraz częściej się mieszają. Weźmy bowiem pod uwagę że Pan Młody może być z Pomorza, a Panna Młoda ze Śląska. Wielokrotnie w temacie organizacji ślubu czy wesela dochodzi na tym polu do problemów i kłótni. Skupmy się jednak na samej drodze do ołtarza.

     Najogólniej rzecz biorąc, to jak będziemy podążać do ołtarza, zależy od wielu czynników. Wyobraźmy sobie, że na samym Śląsku jest co najmniej kilka zwyczajów na podejście do miejsca, w którym powiemy sobie sakramentalne TAK. Bardzo często po Parę Młodą aż po wejście do kościoła wychodzi ksiądz oraz ministranci. Następuje krótka wymiana zdań, prośba o to by iść wolnym krokiem – ze strony fotografa i kamerzysty, sygnał do organisty i Para Młoda w towarzystwie księdza podąża wśród zaproszonych gości weselnych do ołtarza. Zalet tego sposobu jest kilka – między innymi moment wejścia Pary Młodej zostaje dodatkowo wyróżniony, przez podążających na przedzie ministrantów i księdza. Kolejna metoda – To para młoda rozpoczyna mszę od swojego wejścia, niestety w tym przypadku najczęściej trudno jest skoordynować gotowość księdza z gotowością Pary Młodej oraz organisty. Warto również pamiętać, że nasza droga do ołtarza, może również przebiegać różnie jeśli chodzi o architekturę kościoła. Spotkaliśmy się bowiem i z takimi świątyniami, w których Para Młoda w innym miejscu wchodziła, a w innym wychodziła. Często również jest tak, że Para Młoda, wcale nie podąża drogą na wprost. Czasem trzeba się wcześniej porozumieć, żeby zrozumieć sposób podejścia do ołtarza. Byliśmy bowiem świadkami alejki ślubnej, która spowodowała spore zamieszanie wśród gości weselnych, gdyż nikt nie wiedział gdzie Para Młoda będzie wchodzić. W efekcie każdy usiadł w innym miejscu a gdy Para Młoda pojawiła się u wejścia, nastąpiła wielka migracja z ławek do ławek, przez co utrudnione zadanie miał kamerzysta i fotograf.  Wejście zakończyło się falstartem i prośbą o powtórzenie wejścia.

 do_oltarza

Sposobów na podejście do ołtarza, jest z całą pewnością dużo więcej, warto jednak, nawet tak mało istotny z pozoru problem dobrze skoordynować, bo w tym dniu większej dawki stresu nie potrzebujemy.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sale weselne - Racibórz

Dworki, pałace, domy przyjęć okolicznościowych i wiele innych. Zobacz gdzie w Raciborzu zorganizujesz przyjęcie weselne! Zapraszamy do dodawania opinii!

Dywan ślubny

Podczas przygotowań ceremonii zaślubin w kościele pojawia się mnóstwo przeróżnych pytań dotyczących dekorowania samego kościoła na ślub. Jedno z nurtujących nas pytań brzmi - kupić czy może wynająć dywan ślubny?

Sala weselna - Artor - Rybnik, Żory, Racibórz

Idealne miejsce do organizacji uroczystości weselnych. Obszerna, dobrze wyposażona sala, wyśmienita kuchnia oraz bardzo urokliwa lokalizacja. Zapraszamy mieszkańców Żor, Rybnika, Raciborza i wielu innych okolicznych miast.