Wesele kiedyś i dziś to dwie różne epoki stylistyczne. Kiedyś osoby biorące ślub organizowały wszystko od początku do końca osobiście. Zdarzały się w rodzinie osoby bardziej, lub mniej kreatywne, które pomagały w przygotowaniach do ślubu i wesela. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę iż był to trudny czas dla wszystkich par młodych. Dziś wszystko można mieć, jest tylko jeden warunek – trzeba mieć górę pieniędzy.

             Coraz częściej w dzisiejszych czasach organizacją ślubu i wesela zajmują się specjaliści z branży ślubnej – tak zwani konsultanci ślubni. Trudno sobie wyobrazić bu jeszcze kilkanaście lat temu „młodych” przed kościołem witała para aniołów na szczudłach. Dziś nie ma żadnego problemu z zamówieniem tego typu atrakcji weselnej. Wystarczy dogadać co, jak i za ile. Ogólny koszt wcale nie należy do wysokich, ale czy taka atrakcja jest konieczna? W jednej z firm w Wodzisławiu Śląskim oprócz aniołów na szczudłach możemy wypożyczyć także udekorowane pudło pełne balonów z helem. Gdy tylko młodzi pojawiają się przed salą weselną, następuje uwolnienie całej zawartości. Balony w efektowny sposób szybują w przestworzach, a kamerzysta i fotograf dokumentuje chwilę pełna radości. Wszystko po to by później w zaciszu domowym mile wspominać czas uroczystości weselnej. Kolejny przykład nowoczesności na weselach i na ślubach? Jedna z firm dekorujących uroczystości ślubne i weselne oferuje balony z helem lewitujące przed salą weselną. Taki sposób „urozmaicenia” uroczystości weselnej zapewne na długo pozostanie w pamięci gości, ale gdy wziąć pod uwagę wysoki koszt – można dostać drgawek. To nie koniec nowoczesnych pomysłów na ślub i wesele. Jak udało nam się wywnioskować z rozmowy z jednym z konsultantów ślubnych z Gliwic, zdarzają się jeszcze bardziej ekstremalne pomysły. Wyobraźmy sobie wymianę wszystkich letnich parasoli przed lokalem. Te firmowe z logo browaru miały być wymienione na białe. Koszt samej wymiany? Blisko 1800 złotych. Oczywiście Para Młoda zarzekała się iż owe parasole przydadzą się do ogrodu, przy domu, ale z drugiej strony po co komu 10 parasoli o średnicy 5 metrów? Kolejny przykład? Sala weselna w Sosnowcu i pomysł na udekorowanie stołów dużą ilością czarnych elementów. Niby ładnie, ale z drugiej strony, czy ktoś 20 lat temu wpadłby na taki pomysł?

        Przykłady nowoczesności w ślubach i weselach można by mnożyć w nieskończoność, trzeba jednak zadać sobie pytanie – czy bez tego wszystkiego ślub nie byłby równie piękny? W czasach minionej epoki wszystko wydawało się być dużo prostsze, być może dlatego, że o podstawowe produkty trzeba było walczyć!

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekoracje kościoła - Cały Śląsk

Zapraszamy do wyjątkowego świata dekoracji ślubnych i weselnych. Posiadamy własne krzesła i klęczniki do dekoracji kościoła, dywany - biały, czerwony, bordowy. Oferujemy usługi na terenie całego Śląska.

Dekoracje ślubne - Cieszyn

Najpiękniejsze dekoracje ślubne i weselne w Cieszynie i okolicach. Kościół, sala weselna, samochód, bukiety ślubne i wiele innych. Znajdź z nami firmę, która zajmuje się dekorowaniem ślubów i wesel na terenie Cieszyna.

Dekoracje ślubne - Bielsko-Biała

Dekoracje sali weselnej, kościoła, samochodu ślubnego. Bielsko-Biała i okolice - poszukaj z nami firmy zajmującej się dekorowaniem ślubów i wesel! Dodatkowo w ofercie firm bukiety ślubne.