Tym razem postaramy się spojrzeć na wesele i ślub z zupełnie innej strony. Organizacja ślubu na Śląsku wiąże się z wieloma sprawami, które w kalendarzu organizacyjnym muszą zostać odhaczone. Wybór sali weselnej, samochodu, sukienki, garnituru i wielu innych jeszcze spraw to nasz obowiązek,  tymczasem nasi goście przyjeżdżający wielokrotnie z dalekich stron Polski także mają mnóstwo problemów organizacyjnych.Wyobraźmy sobie, że nasi goście są z Warszawy. Pół biedy jesli dojadą na Śląsk samochodem, gorzej gdy trzeba korzystać z usług polskich firm transportowych,  wtedy mamy nie lada problem z dotarciem.  Rozpoczynamy od wyboru środka transportu. mamy do wyboru PKS,  PKP,  wynajem  wspólnego busa, dojazd z kimś z rodziny. o ile najłatwiej będzie po prostu zabrać się z kimś,  o tyle dojazd komunikacją może nastręczając wiele komplikacji. Może inaczej , nie będzie problemu jeśli wyjedziemy dużo wcześniej. Mogą być jednak problemy jeśli dotrzemy na miejsce na kilka godzin przed czasem.  Para młoda i rodzice weselni mogą być bardzo zajęci w dniu ślubu i trudno wymagać by jeszcze mieli nas na głowie. Ale wracając do meritum tematu.

Podróż pociągiem na wesele

   Naszą podróż rozpoczynamy od jednej z dzielnic Warszawy, udajemy się na przystanek komunikacji miejskiej, tutaj pojawia się pierwszy weselny problem,  otóż jak się zabrać z tą ilością bagaży.  Polecamy torbę na kółkach – zmieści wiele, a przy okazji nie dojedziemy na ślub zmęczeni dzwiganiem tak dużej ilości bagaży.  Tutaj pojawia się dodatkowy problem,  mianowicie problem ciężaru bagażu znacznie rośnie,  gdy nie jedziemy sami, a na przykład z dzieckiem lub dziećmi. Trzeba tu także wziąć pod uwagę że tak czy owak na ślub najlepiej wybrać się na kilka dni wcześniej i załatwić sobie na miejscu nocleg.  Wielokrotnie to para młoda organizuje taki nocleg dla gości weselnych.

  Z autobusu przenosimy się do pociągu i tu czeka nas nie lada zaskoczenie,  mianowicie koszt dojazdu dla kilku osób jest wyższy niż dojazd własnym samochodem! Swoja drogą to nie do pomyślenia, że PKP narzeka na brak podróżnych, oferując bardzo niski poziom usług w tak wygórowanej cenie. Biorąc pod uwagę inne koszty weselne problem narasta. Kilka słów o “komforcie podróży” – brud, smród i wiele wybraków, generalnie po jednym, notabene weselnym wyjeździe ślubnym,  dochodzimy do prostego wniosku – trzeba kupić samochód! !! Po kilku niezwykle męczących godzinach jesteśmy w Katowicach. Nowy dworzec robi wrażenie,  na szczęście tutaj rodzina weselna odbiera nas samochodem.  Same Katowice,  choć w remoncie robią wrażenie. Ciekawe jak długo.

   Niestety po tych kilku godzinach komunikacja miejska i pociągiem jedyne co mamy na pewno to brudne ręce i olbrzymią niechęć do powrotu, dlatego może uda nam się z kimś w drodze powrotnej zabrać, pomimo tego że przecież jedziemy na wesele, to wesoło nam wcale nie jest.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dom przyjęć - PASZKÓWKA w Żorach

Prezentujemy Państwu Dom przyjęć, Salę weselną Paszkówka w Żorach - to idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego na terenie Żor. Obszerna sala weselna, przepiękny wystrój oraz smaczna kuchnia!

Auto do ślubu - Zabrze

Przepiękne limuzyny weselne w kolorze białym, samochody w stylu retro oraz nowoczesne pojazdy ślubne - zobacz oferty firm zajmujących się wynajmem pojazdów ślubnych w Zabrzu.

Zespół weselny - Cieszyn

DJ, zespół weselny, orkiestra, wodzirej - poszukujesz muzyków na swoje wesele? W Śląskim Poradniku Ślubnym znajdziesz oferty najlepszych, dodatkowo ogłoszenia, opinie, komentarze i wiele więcej. Zapraszamy!