Ubiór Pana Młodego – brzmi dumnie, niestety w praktyce jest z nim więcej problemu niż wszystkim Pannom Młodym się wydaje. Wygonić mężczyznę na zakupy, po buty – to nie lada sukces. Tak było jeszcze kilka – kilkanaście lat temu, dziś większość mężczyzn doskonale wie, że ślub i wesele to ważny czas i czasem trzeba pójść na kompromis. W tym artykule znajdziecie Państwo garść podpowiedzi dotyczących wyboru butów . Bo przecież nie tylko o garnitur tutaj chodzi.

     Dobór odpowiednich dodatków, kolorystyka, fason – to wszystko ma znaczenie. Warto tutaj wspomnieć także o obuwiu ślubnym. Zwykle wybór ubioru męskiego na ślub ogranicza się do wyboru odpowiedniego kroju ubrania, wyborze odpowiedniej koszuli, spinek i tym podobnych elementów. Bardzo często jednak zapominamy o odpowiednim obuwiu. Nic przecież nie psuje tak fasonu garnituru jak źle dobrane buty. Są również i tacy fanatycy butów, którzy w swojej garderobie posiadają buty na każda okazję, dlatego nawet na uroczystość ślubną są do wyboru 3 pary. Ważne jednak, by buty nie były nowe – prosto ze sklepu, gdyż najczęściej kończy się to odciskami i problemem z poruszaniem się podczas wesela, a tego chyba nikt sobie nie wyobraża. Warto zatem zakup nieco przyspieszyć – kupić buty na kilka tygodni przed uroczystością i trochę buty rozchodzić. Unikniemy w ten sposób rozczarowania podczas samego wesela.   

meskie_buty

   W kwestii wyboru butów – to wcale nie taka prosta sprawa – patrząc bowiem z perspektywy kogoś, kto buty zna tylko z dnia codziennego – to może być spory problem. Sam całkiem niedawno dowiedziałem się o istnieniu różnych typów obuwia męskiego. Wstyd się przyznać, ale zdaje się, że większośc mężczyzn ma podobny problem, choć z drugiej strony to chyba nie do końca odosobniony problem. A zatem do wyboru mamy typy :

– wiedeński – to obuwie najbardziej klasyczne, w zasadzie pasuje do wszystkich rodzajów garniturów. Są tacy, którzy jednak odradzają obuwie w stylu wiedeńskim do smokingu.

– derby –  większości mężczyzn to określenie kojarzy się raczej z piłką nożną, ewentualnie innym sportami. Tymczasem to także rodzaj obuwia. Buty te charakteryzują się zaokrąglonym przodem, jednakże mogą być również  „w kwadrat”.

– mokasyny – najczęściej są to buty z bardzo miękkiej skóry, bez sznurowadeł – raczej charakteryzują się sportowym wyglądem.

– sztybety – idealne do smokingu lub fraka

       Doskonale rozumiem, że nazwy te mogą mężczyznom niewiele mówić, ale warto zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę, zanim wybierzemy się do sklepu z obuwiem, a tych na Śląsku nie brakuje. Warto również wziąć pod uwagę zdanie naszej drugiej połówki, nie chcemy przecież zbędnych problemów przed ślubem.

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekoracje kościoła - Cały Śląsk

Zapraszamy do wyjątkowego świata dekoracji ślubnych i weselnych. Posiadamy własne krzesła i klęczniki do dekoracji kościoła, dywany - biały, czerwony, bordowy. Oferujemy usługi na terenie całego Śląska.

Przygotowania ślubne

Wesele i ślub to co prawda zaledwie jeden, góra dwa dni, ale przygotowania do tej uroczystości rozpoczynają się dużo wcześniej. Są i tacy, którzy swoją "przygodę" rozpoczynają nawet na kilka lat przed uroczystością.

Sale weselne w Pszczynie

Domy przyjęć okolicznościowych, sale weselne i inne lokale na terenie Pszczyny, w których organizowane są przyjęcia weselne. Dworki, restauracje, hotele i wiele innych. Znajdź z nami wymarzone miejsce na weselną uroczystość!