Ubiór Pana Młodego – brzmi dumnie, niestety w praktyce jest z nim więcej problemu niż wszystkim Pannom Młodym się wydaje. Wygonić mężczyznę na zakupy, po buty – to nie lada sukces. Tak było jeszcze kilka – kilkanaście lat temu, dziś większość mężczyzn doskonale wie, że ślub i wesele to ważny czas i czasem trzeba pójść na kompromis. W tym artykule znajdziecie Państwo garść podpowiedzi dotyczących wyboru butów . Bo przecież nie tylko o garnitur tutaj chodzi.

     Dobór odpowiednich dodatków, kolorystyka, fason – to wszystko ma znaczenie. Warto tutaj wspomnieć także o obuwiu ślubnym. Zwykle wybór ubioru męskiego na ślub ogranicza się do wyboru odpowiedniego kroju ubrania, wyborze odpowiedniej koszuli, spinek i tym podobnych elementów. Bardzo często jednak zapominamy o odpowiednim obuwiu. Nic przecież nie psuje tak fasonu garnituru jak źle dobrane buty. Są również i tacy fanatycy butów, którzy w swojej garderobie posiadają buty na każda okazję, dlatego nawet na uroczystość ślubną są do wyboru 3 pary. Ważne jednak, by buty nie były nowe – prosto ze sklepu, gdyż najczęściej kończy się to odciskami i problemem z poruszaniem się podczas wesela, a tego chyba nikt sobie nie wyobraża. Warto zatem zakup nieco przyspieszyć – kupić buty na kilka tygodni przed uroczystością i trochę buty rozchodzić. Unikniemy w ten sposób rozczarowania podczas samego wesela.   

meskie_buty

   W kwestii wyboru butów – to wcale nie taka prosta sprawa – patrząc bowiem z perspektywy kogoś, kto buty zna tylko z dnia codziennego – to może być spory problem. Sam całkiem niedawno dowiedziałem się o istnieniu różnych typów obuwia męskiego. Wstyd się przyznać, ale zdaje się, że większośc mężczyzn ma podobny problem, choć z drugiej strony to chyba nie do końca odosobniony problem. A zatem do wyboru mamy typy :

– wiedeński – to obuwie najbardziej klasyczne, w zasadzie pasuje do wszystkich rodzajów garniturów. Są tacy, którzy jednak odradzają obuwie w stylu wiedeńskim do smokingu.

– derby –  większości mężczyzn to określenie kojarzy się raczej z piłką nożną, ewentualnie innym sportami. Tymczasem to także rodzaj obuwia. Buty te charakteryzują się zaokrąglonym przodem, jednakże mogą być również  „w kwadrat”.

– mokasyny – najczęściej są to buty z bardzo miękkiej skóry, bez sznurowadeł – raczej charakteryzują się sportowym wyglądem.

– sztybety – idealne do smokingu lub fraka

       Doskonale rozumiem, że nazwy te mogą mężczyznom niewiele mówić, ale warto zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę, zanim wybierzemy się do sklepu z obuwiem, a tych na Śląsku nie brakuje. Warto również wziąć pod uwagę zdanie naszej drugiej połówki, nie chcemy przecież zbędnych problemów przed ślubem.

Tagged with →  
Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ślub i wesele na Śląsku
Ważne i najważniejsze informacje na temat organizacji ślubu i wesela na Śląsku. Podpowiedzi dotyczące wyboru sali weselnej, samochodu,  dekoracji ślubnych i wielu innych.
Sala weselna - Tarnowskie Góry

Dworek, restauracja, dom weselny, a może hotel - zobacz gdzie w Tarnowskich Górach znajdziesz miejsce na swoje wesele. Co ciekawe znajdziemy tutaj zarówno większe lokale mogące pomieścić 200-300 osób ale i te bardziej kameralne.

Zespół weselny - Tarnowskie Góry

Zespół weselny, dj, orkiestra, wodzirej - w Tarnowskich Górach szukamy muzyków, których warto polecić! Zobacz ogłoszenia firm, opinie, komentarze i opisy. Szukasz zespołu weselnego na swoje wesele - zobacz koniecznie!