Ślub to ważne wydarzenie, każdy szczegół ma znaczenie. Para młoda przejmuje się wszystkim długo przed tym wielkim wydarzeniem. Znaczenie ma kościół czy urząd, znaczenie ma strój, orkiestra, ale też miejsce. Sala weselna jest jednym z elementów, który trzeba wybrać dużo wcześniej, żeby zarezerwować termin i żeby być pewnym, że to wymarzone miejsce na pewno będzie dla nas.

Istnieje wiele restauracji, domów weselnych , które oferuje przeróżne sale i ich wystroje. Na początku należy się zastanowić nad tym jak duża sala nam jest potrzebna, to zależy od tego ile będzie gości na przyjęciu. Jeśli jest to przyjęcie skromne, na kilkanaście osób, wystarczy mała restauracja z gustownym wnętrzem. Jeśli na weselu będzie dużo osób, trzeba wybrać większą salę. Na terenach wiejskich często wesela organizuje się w remizach, tylko jest to dodatkowe utrudnienie, gdyż trzeba mieć zaplecze kuchenne i osobno zatrudnioną kucharkę oraz kelnerki. Ale takie wesela mają swój urok. Para młoda wraz ze swoimi przyjaciółmi przystraja salę balonami, kwiatami, bibułą i czym tylko sobie wymarzą. Ci bardziej majętni mogą zatrudnić firmę , która zajmie się dekoracją sali weselnej. Mamy najróżniejszy wybór restauracji, które oferują przeróżne sale. Możemy też zorganizować wesele w hotelu, który też z pewnością posiada salę, a przy okazji gości którzy przyjechali z daleka możemy umieścić w pokojach hotelowych. Zwykle taki hotel oferuje również apartament małżeński wliczony w cenę wesela. Nowożeńcy mogą tam przebywać dopóki się nie wyśpią, dostają też śniadanie. Wybierając salę powinniśmy się też zastanowić nad tym, czy chcemy aby były to dwie osobne sale, jedna do jedzenia, druga do tańczenia czy też jedna sala do wszystkiego. Ja osobiście uważam, że lepsza jest jedna sala, nie wszyscy goście przecież tańczą i podczas spożywania posiłków mogą sobie popatrzeć na tańce czy też ewentualnie organizowane zabawy. Jeśli mamy dwie sale, nie ma takiej możliwości. Byłam kiedyś gościem na takim weselu, gdzie były dwie sale. Nie znałam wielu gości, nie tańczyłam też za dużo i kiedy siedziałam , patrzyłam w ścianę. Warto więc wziąć pod uwagę takie sytuacje. Ważnym elementem jest także to, czy sala jest jasna, czy posiada duże okna i odpowiednie oświetlenie. Są restauracje, które celowo wprowadzają półmrok, aby było romantycznie. Pamiętajmy tylko, że wesele to jeszcze nie noc poślubna. Pamiętam kiedy razem z moim mężem szukaliśmy sali na nasze przyjęcie i trafiliśmy w miejsce, które było umiejscowione tak jakby w piwnicy. Sala piękna, ale nie mogłam sobie wyobrazić tam przyjęcia. Półmrok, ciemno, tylko drobne lampki, kiedy zapadnie zmrok nic już nie będzie widać. Sądzę , że najlepsza sala, to taka , gdzie goście siedzą bo bokach, a w środku jest miejsce do tańczenia. Wszyscy są wtedy zadowoleni. Goście , którzy tańczą mogą w każdej chwili spocząć czy doglądać dzieci, a goście którzy siedzą przy stolikach mogą obserwować swawole na parkiecie.

Pamiętajcie tylko, aby odpowiednio wcześniej rozglądać się za miejscem na wesele, bo jeśli tego nie zrobimy możemy zostać z tym co nie będzie nam odpowiadać. Najlepiej rok wcześniej już chodzić, oglądać i wybierać , tak żeby być zadowolonym.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dekoracje ślubne - Żory

Każdy element ślubno-weselnej układanki ma znaczenie, dlatego warto pomyśleć by zorganizować wszystko jak najlepiej. Bardzo ważne w tym dniu są dekoracje ślubne. Znajdź firmę dekorującą kościoły, auta, sale weselne w Żorach. 

Ślub w kościele

Kilkanaście miesięcy przed dniem ślubu zadajemy sobie wiele pytań. Jednym z nich jest - organizacja ceremonii zaślubin w kościele. Tu pojawia się pytanie - czy zorganizować ślub w naszej parafii, czy może wybrać malutki kościółek w górach?

Dekoracje kościoła - Cały Śląsk

Zapraszamy do wyjątkowego świata dekoracji ślubnych i weselnych. Posiadamy własne krzesła i klęczniki do dekoracji kościoła, dywany - biały, czerwony, bordowy. Oferujemy usługi na terenie całego Śląska.