Trudno dziś o sformułowanie jak powinna wyglądać idealna sala. Części osób zdecydowanie bardzie podoba się styl staropolski, są tacy, którzy nie wyobrażają sobie wesela w karczmie, ale są i tacy, dla których sala weselna powinna być klasyczna i najlepiej wykończona w marmurach. Trudno jednoznacznie wskazać jak wygląda sytuacja w poszczególnych regionach Polski. Sala weselna na uroczystość weselną w Żorach – rzecz gustu jak powinna wyglądać a o gustach się nie dyskutuje. A zatem, może faktycznie jest tak, że wizerunek najlepszej sali weselnej uzależniony jest od preferencji Pary Młodej. Dla jednych staropolskie klimaty wydadzą się idealne, dla innych najlepsza sala weselna to indyjskie wnętrza. Tak czy owak musi być czysto, schludnie i ze smakiem. I tutaj musimy naszą teorię zderzyć z brutalną rzeczywistością. Miałem kiedyś okazję być na weselu w Katowicach, w jednym z renomowanych lokali. Wszystko było na pierwszy rzut oka jak należy. Niestety już po kilku chwilach okazało się, że obrusy są brudne a pokrowce na krzesła poprzecierane. Niby niewielki szczegół, ale przyznacie że rażący. To nie koniec wyobraźmy sobie zimne potrawy i brudne sztućce. Niestety lokal na pierwszy rzut oka przepiękny okazał się niedopracowany. Być może ktoś miał dobre intencje, zawiodło natomiast podejście obsługi uroczystości weselnej. Inny przykład tym razem z innego miejsca. Wyobraźmy sobie – sala weselna w Sosnowcu – lokal z zewnątrz sprawiający małego, niebyt dobrze zorganizowanego domu przyjęć. Co się okazało po całym przyjęciu? Nie można się było do niczego przyczepić! Przepiękne klasyczne wnętrza, czysto, schludnie, bez zbędnej przesady. Rzec by można ideał. Skąd zatem w dzisiejszych lokalach brud i nieporządek? Czyżby pozostałość po poprzednich epokach? I tu ciekawostka:

 „To wcale nie tak, że poprzednia epoka sprawiła nam taką niespodziankę, bo w owej poprzedniej epoce również zdarzały się lokale czyste, zadbane, ale sporo było także brudasów”

Taką oto odpowiedź uzyskałem od osoby zajmującej się organizacją przyjęć kilkadziesiąt lat temu. Bo w gruncie rzeczy temat jest prosty do zrozumienia. Wyobraźmy sobie właściciela lokalu, który na co dzień podchodzi wręcz pedantycznie do czystości w samochodzie, domu. Ta pedantyczność, chciał nie chciał, przenosi się również do firmy. Ktoś z takim podejściem nie zatrudni osoby, mówiąc delikatnie, czystość stawiającej sobie na ostatnim miejscu. A to jaki ktoś jest, podobno można ocenić podczas pierwszej rozmowy.

SONY DSC

Zupełnie inna sprawa to układ pomieszczeń w danym domu weselnym. Są bowiem takie miejsca, które z założenia są źle pomyślane i pewne sprawy powinny być rozwiązane zupełnie inaczej. Niestety na rynku ślubnym w dalszym ciągu występuje deficyt sal weselnych z prawdziwego zdarzenia. Potrzeba jeszcze wielu lat by rynek, zweryfikował kształt i obraz współczesnego domu weselnego.

 Reasumując, w dzisiejszych czasach, gdy coraz częściej każdą złotówkę oglądamy dwa razy za każdej strony, zanim ją wydamy – liczy się niemal wszystko. Staramy się wybrać taką salę weselną, która od początku do końca będzie spełnieniem naszych marzeń i wyobrażeń o weselu. A że wielokrotnie to rodzice narzucają nam w tym temacie swoje zdanie to już zupełnie inna historia.

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Samochód ślubny - Cieszyn

Limuzyna, kabriolet, retro, a może nowoczesny samochód? Znajdz ze Śląskim Poradnikiem Ślubnym auto do ślubu, wybierz odpowiadającą Ci ofertę, podróż z domu do kościoła oraz na salę weselną może być naprawdę wyjątkowa.

Zespół weselny - Gliwice

Zespoły weselne, orkiestry, Dj i wiele innych - zobacz gdzie w Gliwicach znajdziesz zespół weselny na swoja uroczystość weselną. Zobacz opinie i komentarze na temat poszczególnych zespołów.

Dekoracje ślubne w Gliwicach

Bukiety dla Panny Młodej, butonierki, strojenie sali na wesele, dekorowanie kościoła i wiele innych. Znajdź z nami firmę dekoracyjną działającą na terenie Gliwic i okolic. Ogłoszenia firm, komentarze i opinie!