Na początku chciałam zaznaczyć, ze swój ślub brałam prawie trzy lata temu w kościele w mojej parafii czyli Katowicach.  Może moje spostrzeżenia wydają się trochę nie na czasie, ale to trudno. Pewnie jak większość par młodych marzyłam o pięknej sukni, limuzynie i pięknie udekorowanym kościele i sali weselnej. Jak wiadomo każdy ma inne gusta. Ogólnie wcześniej była przeciwniczką wydawania kupy pieniędzy na swój ślub, chciałam żeby było tanio i ładnie. Ale tak nie jest do końca bo za jakość się płaci. Zaczęłam pytać znajomych gdzie zamawiali dekoracje i ile ich to wszystko kosztowało i z każdą następną odpowiedzią coraz bardziej byłam przerażona ile muszę wydać na swój ślub. Tak naprawdę za dekoracje które mi się podobały wychodziły spore sumy, a przecież nie miała nie ograniczonych środków na ślub. Aż pewnego dnia przeszukując internet zauważyłem propozycję jednej z firm dekoracyjnych z Rybnika, która w swej ofercie miała wypożyczenie dekoracji do kościoła i na samochód. co ciekawe dekoracje na samochód wykonane co prawda z kwiatów sztucznych, były naprawdę wysokiej jakości. Wyobracie sobie, że zamiast 300 złotych za skromną dekorację samochodu w kwiaciarni, za wynajem przepięknej kompozycji zapłaciłam jakieś 90 złotych !!!!! Ważne jest to, że dekoracja samochodu prezentowała się naprawdę wyśmienicie a ja zaoszczędziłam ponad 200 złotych !!!  Postanowiłam zadzwonić do tej firmy również w sprawie wynajmu innych elementów dekoracji ślubnej. Bardzo szybko się okazało że udało się wynająć także biały dywan ślubny, pokrowce na krzesła a nawet lampiony i wazony do dekoracji stołów weselnych. W naszej rozmowie wyjaśniłam co potrzebuje i otrzymałam odpowiedz z ceną która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Wyjaśniono mi ze dekoracje zostaną przywiezione do kościoła w Katowicach przed ślubem, a po uroczystości z powrotem zabrane. I tak właśnie było, ja na swoim ślubie miałam to co chciałam, za dużo mniejsze pieniądze i co najważniejsze wszystkie dekoracje były najwyższej jakości, prezentowały się świetnie. Czy warto oszczędzać na ślubie i weselu? Moja koleżanka z Sosnowca za imprezę ślubną wydała bagatela 4500 złotych – dekoracje tyle kosztowały. U mnie wyszło jakieś 1500 w sumie !!!! Oczywiście mogłam wynająć więcej elementów ale z drugiej strony nie ma co przesadzać. Było delikatnie i gustownie a przecież o to w gruncie rzeczy mi chodziło! 

kosciol-dekorado

     Takie wypożyczanie dekoracji kościelnych i ogólnie dekoracji to doskonały pomysł aby trochę zaoszczędzić podczas ślubu, gdzie przecież nie brakuje nam wydatków. NO chyba że ktoś chce sobie zostawić dekoracje z samochodu i kościoła na pamiątkę, to niestety musi je kupić a nie wypożyczyć. Co sądzisz o wypożyczaniu dekoracji? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami. Formularz do komentowania znajduje się poniżej! 

Share →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sala weselna - Bielsko-Biała

Prezentujemy Państwu najlepsze lokale, w których z powodzeniem można zorganizować przyjęcie weselne. Ilość gości, lokalizacja oraz cena - to wszystko ma znaczenie. Zobacz sale weselne na terenie Bielska - Białej.

Dekoracje ślubne w Gliwicach

Bukiety dla Panny Młodej, butonierki, strojenie sali na wesele, dekorowanie kościoła i wiele innych. Znajdź z nami firmę dekoracyjną działającą na terenie Gliwic i okolic. Ogłoszenia firm, komentarze i opinie!

Zespoły weselne - Żory

Uroczystość weselna na sali kojarzy nam się przede wszystkim z domrą zabawą. Jeśli tak, to niezbędny jest zespół weselny, dj, wodzirej! Zobacz gdzie w Żorach znaleźć najlepszy zespół weselny, zobacz opinie i komentarze na temat poszczególnych zespołów!